“Kini kujdes nga…”/ Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për ata që duan të aplikojnë për Llotarinë Amerikane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar një udhëzim për të gjithë qytetarët shqiptarë që duan të aplikojnë për Llotarinë Amerikane.

Ambasada kujton se afati i vlefshëm është deri më datë 10 nëntor dhe për të aplikuar për Programin e Vizave të Diversitetit nuk nevojitet asnjë lloj pagese.

“Po regjistroheni për Llotarinë Amerikane? Ju duhet të përgatisni dhe të dërgoni aplikimin tuaj. Kini kujdes nga ata që duan t’ju ndihmojnë për para,”- thuhet në një postim.


Të fundit

“Kini kujdes nga…”/ Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për ata që duan të aplikojnë për Llotarinë Amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar një udhëzim për të gjithë qytetarët shqiptarë që duan të aplikojnë për Llotarinë...

Formacioni më i mirë i botës për U-18, bien në sy katër yjet e rinj të Barcelonës

Me Barcelonën në luftë për rezultate të qëndrueshme këtë sezon 2021/22, e cila është një histori e ngjashme me sezonin e kaluar, ka një...

Vendimi i Gledis Nanos: Paratë e konfiskuara nga krimi do u jepen policëve, për punën jashtë orarit

Kreu i ri i policisë së shtetit, Gledis Nano, në vendimin e tij të parë, ka vendosur që t'u kompensohet detyrimi i prapambetur financiar...

E frikshme çfarë po ndodh në La Palma/ Llava derdhet në konin kryesor të vullkanit, evakuohen banorët (Video)

Nuk gjen qetësi La Palma. 25 ditë pas fillimit të shpërthimit të tij, vullkani Cumbre Vieja nuk di të ndalet me fuqinë e tij...

E rëndë! U përplas nga një furgon, humb jetën e mitura shqiptare në Itali

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën Emanuela Brahja, vajzës së vogël 11-vjeçare në Campodarsego të Italisë, e cila teksa po ktheje në...

Lajme të tjera

Web TV