Nga 16 deri 21 vjeç, këta janë të rinjtë shqiptarë të zhdukur në Britaninë e Madhe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Teksa “tarifa” për të shkuar ilegalisht në Britaninë e Madhe ka shkuar deri në 20 mijë euro, duket se ky fenomen vijon ende tek të rinjtë shqiptar.

Duke përfituar nga mosha e tyre e re, këta të rinj rrezikojnë që të bien në rrjetat e grupe kriminale që i shfrytëzojnë për kultivim e shpërndarje kanabisi.

Së fundmi nga shërbimet sociale dhe nga policia e Britanisë së Madhe janë publikuar emrat e disa të rinjve të zhdukur ndërsa bëhet apel për ndihmë për gjetjen e tyre.

Ata janë:

Anjez Hamza vjeç 17 i shpallur i humbur prej 07.09.2021 në zonën Oxfordshire.
Andi Aliaj vjeç 16 i shpallur i humbur prej 19.07.2021 në zonën Middlesbrough, North Yorkshire.

 

Elis Celkupa vjeç 16  i shpallur i humbur prej 09.08.2021 në zonën Croydon Londër.

Sufjan Kastrati vjec 17   i shpallur i humbur prej 20.08.2021 në zonën Enfield  Londër.

Tahir Lala vjeç 16   i shpallur i humbur prej 20.09 .2021 në zonën Hove Sussex.

Denis Haliaj vjeç 17   i shpallur i humbur prej 15.08 .2021 në zonën Crumpsall, Manchester.

Adrian Mata vjeç  17    i shpallur i humbur prej 15.04 .2021 në zonën  Bradford, West Yorkshir.

Drilon Murtati vjeç 16, është parë për herë të fundit më 24 janar të këtij viti në Brent dhe që atëherë nuk është parë më.

Fatos Ahmeti vjeç 18, u pa për herë të fundit rreth orës 10 të mëngjesit në të njëjtën ditë kur u raportua i zhdukur (e diel, 4 prill), në një adresë në Altëood Road, Maidenhead.

Altjohn Cobo vjeç 20,  u pa për herë të fundit në zonën Christie Street të Paisley të Mërkurën, 31 Mars 2021 dhe u raportua i zhdukur.

Anxhelo Qoboj vjeç 16, nuk është parë që nga 1 korriku 2021.

Lexo edhe :  “Njerëzit e realizuar nuk tallin askënd”/ Aurela Gaçe revoltohet pas bullizimit të vogëlushes


Të fundit

RENEA aksion anti-drogë në Kukës, një person i arrestuar dhe një në kërkim (Video)

Një aksion blic është zhvilluar nga policia e Kukësit dhe forcat RENEA, duke çuar në pranga një person ndërsa...

Nga 16 deri 21 vjeç, këta janë të rinjtë shqiptarë të zhdukur në Britaninë e Madhe

Teksa “tarifa” për të shkuar ilegalisht në Britaninë e Madhe ka shkuar deri në 20 mijë euro, duket se ky fenomen vijon ende tek...

“Kam makinë modeste”/ Kandidati për kryetar komune në Kosovë shkon të votojë me “Ferrari”

Rreth 1.9 milion qytetarë me të drejtë vote në Kosovë, mund të zgjedhin sot udhëheqjen e re të 38 komunave të vendit. Shumë njerëz kanë...

E dashuruar me Donaldin? Semi: Nuk lidhem me ish-partnerin e mikeshës time (Video)

Këngëtarja Semi Jaupaj dhe Donald Veshaj përfliten se mes tyre po lind një romancë në ‘Big Brother VIP’. Këto zëra i ka hedhur poshtë...

“Artisti që u bë kryebashkiak dhe më pas kryeministër”, Rama intervistë për revistën franceze: Shqipëria, vendi im si askush tjetër

Shqipëria, vendi im si askush tjetër, thotë kryeministri Edi Rama në një intervistë ekskluzive për revistën e njohur franceze “Beaux-Arts Magazine”. Rama tregon tmerrin e...

Lajme të tjera

Web TV