Miratohet me 12 vota pro projektligji për bashkëqeverisjen

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim projektligjin për bashkëqeverisjen, që u bë temë debati sot në mbledhje mes përfaqësuesve të mazhorancës dhe opozitës.

Në fund të mbledhjes, Komisioni i Ligjeve i ka dhënë “Ok’ projekt ligjit, duke e miratuar me 12 vota pro, ndërsa 6 deputetë kanë votuar kundër.

Ky projektligj ishte propozuar nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ndërsa ka marrë besimin te “Ligjet”.

 


Të fundit

A do ndryshojë ora policore? E zbulon Rakacolli, apel të rinjve: Duhet patjetër ta ndjeni rrezikun e virusit

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, gjatë një interviste të dhënë për News 24, për situatën me COVID-19 në vendin...

Skerdi Faria: Virgjëria nuk ekziston, na kanë ardhur vajza për t’u qepur

Virgjëria nuk ekziston, të paktën jo nga pikëpamja mjekësore-anatomike. Mbi këtë bazë, Kolegji Mbretëror i Obstetërve dhe Gjinekologeve (RCOG), i cili përfaqësohet nga mjekë...

Miratohet me 12 vota pro projektligji për bashkëqeverisjen

Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim projektligjin për bashkëqeverisjen, që u bë temë debati sot në mbledhje mes përfaqësuesve të mazhorancës dhe opozitës. Në...

Tirana me ujësjellës të ri: Selitës, Shën Mërisë dhe Bovillës i shtohet edhe burimi i Gurit të Bardhë

Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizime të Tiranës është duke punuar për rehabilitimin dhe përmirësimin e sistemit të furnizimit me ujë të qytetarëve të Tiranës. Për këtë...

Shfrytëzonin për prostitucion vajzat shqiptare, shkatërrohet banda e rrezikshme në Itali

Një grup kriminal që shfrytëzonte vajzat për prostitucion është goditur, ku 11 anëtarët shqiptarë dhe italianë janë vënë në prangat e policisë italiane. Pas një...

Lajme të tjera

Web TV