Operacion antidrogë me urdhër të SPAK në Lezhë, lëshohen 20 urdhër arreste

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një operacion antidrogë me urdhër të SPAK po zhvillohet nga Policia e Shtetit në Lezhë, ku deri tani janë ndaluar 12 persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Bëhet me dije se ndër të arrestuarit në Lezhë janë edhe 5 efektivë policie të përfshirë në kultivimin e trafikun e kanabisit. Kjo është edhe arsyeja se pse hetimi po ndiqet nga SPAK dhe SHÇBA.

Në total po ekzekutohen nga Policia e Shtetit, 20 masa sigurie personale të miratuara nga gjykata, të përfshirë në kultivim dhe trafikim droge. Ky operacion antidrogë vjen pas vrasjes nënkomisarit Saimir Hoxha, i cili po asgjësonte parcela me kanabis në zonën e Kune Vain, në Lezhë, së bashku me dy kolegët e tij.

Nënkomisari u vra nga 21-vjeçari Aldi Rama, i cili refuzoi që të kontrollohej nga policia dhe hapi zjarr ndaj tyre, duke lënë të vdekur efektivin e policisë. Pas disa orësh ndjekje, i riu nuk pranoi të dorëzohej dhe qëlloi veten.


Të fundit

Operacion antidrogë me urdhër të SPAK në Lezhë, lëshohen 20 urdhër arreste

Një operacion antidrogë me urdhër të SPAK po zhvillohet nga Policia e Shtetit në Lezhë, ku deri tani janë...

20 tetor 1900/ Shuhet Naim Frashëri, bilbil i gjuhës shqipe

Në 20 tetor të vitit 1900, ndërron jetë Naim Frashëri poet dhe shkrimtar shqiptar, një nga përfaqësuesit më të shquar të Rilindjes Kombëtare dhe...

Një famoz si Majkëll Dagllas, nën gjurmët e babait Kirk

Ai është i famshëm si aktor, dhe djali i një aktori tjetër po aq të famshwm. Quhet Majkëll Dagllas (Michael Douglas) Dhe babai i...

Lajme të tjera

Web TV