Shënohet delegati i parë i PD që nuk do marrë pjesë as në Kuvendin e 11, e as të 18 dhjetorit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në cilin kuvend do shkosh, në atë të datës 11 apo 18 dhjetor? Nuk ka anëtar të partisë Demokratike që nuk e bën këtë pyetje këto ditë. Kjo parti është ndarë me dysh tashmë, në mbështetës të Sali Berishës që do jenë prezentë në kuvendin e të shtunë së 11 dhjetorit dhe në mbështetës të Lulzim Bashës që do jenë prezent në kuvendin e të shtunës së 18 dhjetorit. Disa do shkojnë në kuvendin e parë dhe disa do shkojnë në të dytin dhe anasjelltas. Ka edhe nga ata që do shkojnë te të dy kuvendet.

Por prisni! Ka edhe një grup tjetër që nuk do bëjnë asnjë nga këto. Skerdilajd Sulozeqi është delegat i Kuvendit Kombëtar i certifikuar dhe deklaron publikisht se nuk do shkojë te asnjë prej kuvendeve. I ftuar në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH24 Sulozeli dha edhe arsyet përse nuk do marrë pjesë:

“Kam zgjedhur të mos shkoj te asnjë kuvend të PD. Nuk shkoj për një arsye të vetme. Të dy liderët duhet të bëjnë hapa pas dhe jo hapa para. Kjo situatë nuk na çon asgjëkundi. Ata që do shkojnë në kuvend do marrin përfundimet e tyre, por problemi është se ku do shkojë PD. Zgjidhja për PD nuk është kjo, të shkojmë të përplasemi dhe pastaj demokratët të jenë të ndarë në dy palë. Do ishte shumë më mirë që presidenti i Partive Popullore Evropiane që është partneri i drejtëpërdrejtë i PD apo edhe një këshill të urtësh të negocionin dhe të ulnin palët që PD të mos shkojë në përplasje”.


Të fundit

“Gratë e ish-burrave të mi më kanë inat”, Rudina Dembacaj i befason të gjithë

Moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj, para se të martohej me Mark Frrokun, ka qenë e lidhur me regjisorin Eduart...

SHBA-ja prezanton bombarduesin e ri bërthamor

Ashtu siç pritej, detajet specifike të kësaj fluturakeje kanë mbetur sekrete Forcat ajrore të Shteteve të Bashkuara kanë prezantuar bombarduesin e ri bërthamor, B-21, i...

“Dëshira” e Olsa Muhametit bëhet realitet! Bora Zemani rikthehet në “Për’puthen”

Bora Zemani i ka thënë “po” ftesës së Olsa Muhametit për t’u rikthyer sërish në “Për’puthen”. Lajmin e ka bërë me dije vetë moderatorja gjatë...

Fazën me eliminim direkt e hap sfida Holandë-SHBA, publikohen formacionet zyrtare

Holandë – SHBA është sfida e parë e fazës së 1/8-ave të “Katar 2022”, e cila nis në orën 16:00. Tashmë trajnerët respektive, holandezi...

Samiti i BE në Tiranë/ Policia rrethon zonën, protesta e PD nuk do lejohet në Bulevard

Fëmijë me prindërit duke ecur të shkujdesur përpara këtij posteri që paralajmëron mbajtjen e samit të BE-s, mbase pa e kuptuar se të martën...

Lajme të tjera

Web TV