Champions League/ Inter triumfon në Meazza ndaj Shakhtar, zikaltrit drejt kualifikimit (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Inter ka marrë një fitore me shumë vlerë sot ndaj Shakhtarit.

Zikaltërit mundën me rezultatin 2-0 Shakhtarin duke marrë kështu dhe kreun e grupit. Edin Dzeko ishte autori i dy golave të shpejtë falë ‘dhuratave’ nga Perisic.

Ndeshja pati tepër volum dhe shumë raste dhe emocione por zikaltërit bënë atë që duhej të bënin.

Kështu Inter merr tre pikë me vlerë dhe hedh një hap të madh drejt kualifikimit në fazën tjetër të kompeticionit.


Të fundit

Champions League/ Inter triumfon në Meazza ndaj Shakhtar, zikaltrit drejt kualifikimit (Video)

Inter ka marrë një fitore me shumë vlerë sot ndaj Shakhtarit. Zikaltërit mundën me rezultatin 2-0 Shakhtarin duke marrë kështu...

E rëndë në Fier/ Gjendet i pajetë babai i Kreshnik Beqirajt që u masakrua nga shoku i tij

Mbrëmjen e sotme në Fier u gjet një trup i pajetë, i cili i përket shtetasit Mysteak Beqiraj, 68-vjeç. Mësohet se i ndjeri ishte babai...

Gjyqi ndaj Emiljano Shullazit, shtyhet për në dhjetor shpallja e vendimit

Është shtyrë shpallja e vendimit për çështjen Shullazi. Ditën e sotme është mbajtur seanca gjyqësore pa praninë e avokatëve apo të pandehurve e cila...

Sulmuesi i paradës së Krishtlindjeve në SHBA donte të vriste sa më shumë njerëz, vdes viktima e 6-të në Wisconsin

Ish i dënuari që sulmoi me makinë një paradë Krishtlindjes në SHBA ka dalë sot para gjyqit në Wisconsin ku prokurorët ngritën dhe akuzën...

“Zoti u fali binjakë pas shumë vitesh”/ Detaje të trishta për familjen shqiptare që u shua në Bullgari

Ditën e djeshme ndodhi një sksident tragjik në Bullgari, ku një autobus shpërtheu në flakë dhe u mori jetën 45 personave, shumica prej të...

Lajme të tjera

Web TV