“Messias” mban gjallë ëndrrën e Milanit, City fiton ‘ndeshjen e sheikëve’/ Reali kualifikon veten dhe Interin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një gol i shënuar në minutat e fundit të kohës së rregullt nga i riu Messias mban ende në lojë Milanin në misionin për të kaluar grupin e Champions League.

Kuqezinjtë fituan 0-1 ndaj Atletico Madrid në Spanjë dhe falë edhe fitores së Liverpool ndaj Portos kanë tashmë vetë në dorë kalimin për në fazën tjetër. Gjithçka do të vuloset në ndeshjen e fundit të kësaj faze, ku Milani pret Liverpool, ndërsa Atletico përballet direkt me Porton.

Derbin e sheikëve mes Manchester City-t dhe PSG-së e fituan sheikët anglezë me rezultatin 2-1. Vendasit dominuan lojën në pjesën e parë, ku goditën edhe një shtyllë me anë të Gundogan. Por e dyta nisi me PSG-në më kërkuese për golin e parë të takimit dhe arriti ta gjejë atë me Mbappe në minutën e 50.

City përmbysi gjithçka me Sterling dhe Gabriel Jesus që shënuan përkatësisht në minutat 63 dhe 76.

Reali fitoi 0-3 ndaj moldavëve të Sheriff. Në këtë grup e vetmja enigmë mbetet vendi i parë. Real dhe Inter kalojnë që të dyja më tej, ndërsa Sheriff ka siguruar vendin që e çon në Europa League e Shakhtar është eleminuar.

Në lidhje me vendin e parë, ai do të përcaktohet në ndeshjen e fundit mes Realit dhe Interit. Spanjollët kryesojnë grupin me 12 pikë, ndërsa Interi e ndjek me 10 të tilla.

Dortmund e ka lënë kualifikimin në dorë të Ajaksit në ndeshjen e fundit të këtij grupi. Gjermanët u mundën 3-1 nga Sportingu dhe për kualifikim u duhet që në ndeshjen e fundit të fitojnë vetë dhe të shpresojnë që Ajaksi të mposhtë Sportingun. Ndërkohë, Leipzig mposhti me rezultatin 0-5 Club Brugge.


Të fundit

“Messias” mban gjallë ëndrrën e Milanit, City fiton ‘ndeshjen e sheikëve’/ Reali kualifikon veten dhe Interin

Një gol i shënuar në minutat e fundit të kohës së rregullt nga i riu Messias mban ende në...

Delegatja e PD denoncon “Foltoren” e Berishës: Më është falsifikuar firma

Një qytetare pretendon se i kanë falsifikuar firmën për Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit të thirrur nga Sali Berisha. Freskida Rapo u shpreh në një...

Dalin pamjet e ekzekutimit në Astir/ Momenti kur Erigers Mihasi e miku i tij qëllohen për vdekje (Video)

Këto janë pamjet e atentatit të 13 nëntorit në zonën e Astirit në Tiranë, ku mbeti i vrarë 32-vjeçari Erigers Mihasi dhe shoku i...

Skandali i gjinekologut/ Kryente marrëdhënie me gratë për t’u “shëruar infeksionin”, gazetari e kap mat (Foto)

Një doktor italian që nisi të njihej ndryshe si “Dr. Flauti Magjik” është demaskuar si mashtrues pas prendimeve se ofronte të bënte seks me...

Lajme të tjera

Web TV