‘Kur do e dorëzosh mandatin?’/ Komentuesit “masakrojnë” Berishën: Dole bukë shkelur me Enverin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel u largua nga ky post pas 16 vitesh. Sot ish-kryeministri Berisha i ka kushtuar një dedikim në Facebook, duke e falenderuar atë për gjithçka ka bërë për Shqipërinë.

Berisha është shprehur mjaft mirënjohës ndaj Merkel-it, ndërkohë që komentuesit kanë shpërthyer në komente negative, duke i shkruar se Merkel punoi në interes të vendit ndryshe nga ai që punoi për interesa personale.

Komentuesit duken mjaft të zhgënjyer me ish-kryeministrin, pasi një tjetër shkruan se Berisha mbahet mend vetëm për korrupsion dhe krime si nga Shqipëria edhe nga Amerika, dhe e pyet se kur do e dorëzojë mandatin.

Një tjetër komentues i kërkon Berishës të nxjerrë fotot me Enver Hoxhën dhe e quan “bukë shkelur” ndaj ish-diktatorit.

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV