Cilët janë 4 deputetët e Berishës që i shpëtuan ndëshkimit nga Kryesia e PD

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryesia e Partisë Demokratike firmosi sot përjashtimin e katër deputetëve, me në krye ish-kryeministrin Berisha si dhe pezullimin e 6 të tjerëve.

Sipas selisë blu, të pezulluarit do të kenë një tjetër shans që të rikthehen në parti nëse distancohen nga protesta e dhunshme e 8 Janarit, e organizuar nga grupi që mbështet Berishën.

Por ajo që bie në sy në listën e të përjashtuarve dhe të të pezulluarve është fakti se mungojnë 4 deputetë që kanë mbështetur prej fillimit ish kryeministrin Berisha me turin e tij të Foltoreve.

Sipas BW,  Bujar Leskaj, Luciano Boçi, Sorina Koti dhe Isuf Celaj kanë dale në krah të Berishës, por nuk janë në listën e të pezulluarve.

 

Leskaj ka qene në takimet e Berishës në Vlorë, ndonëse për mediat është rezervuar të përfshihet ne debatin mes Bashës dhe Berishës.

 

Luciano Boçi, i cili ishte i vetmi që e theu pragun në Elbasan dhe mori mandatin e deputetit me mbi 10 mijë vota personale, ka dalë publikisht me Berishën në foltoren e Elbasanit.

Më pak të pranishëm në media kanë qenë deputeti i Kukesit, Isuf Cela dhe ajo e Korçës, Sorina koti, por që nuk janë munguar më Foltoret në zonat e tyre elektorale.

E megjithatë, kryesia e PD nuk i ka përfshirë ata në “listën e zezë”, ndryshe nga kolegët e tyre, të cilët duhet të distancohen më parë nga Berisha nëse duan të rikthehen në PD.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV