Rrezikoi jetë! U fut në mes të Sheshit Skënderbej me makinë, 2 vite burg për Arben Memën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 2 vite heqje lirie, Arben Memën, i cili terrorizoi me makinë qytetarët në Sheshin “Skënderbej” ditën e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit 2021. I riu, i cili rezultoi se ishte nën efektin e lëndëve narkotike, rrezikoi jetën e disa qytetarëve që ndodheshin në mes të sheshit. Përveç dënimit, Gjykata gjithashtu ka vendosur edhe 2 vite heqjen e patentës.

Ngjarja fillimisht u dyshua si akt terrorist ditën e zgjedhjeve, por më pas rezultoi se thjesht ishte nën efektin e drogës e si pasojë kishte humbur kontrollin e mjetit.

Mema, fatmirësisht ngjarja u neutralizua në kohë pa shkaktuar pasoja falë 22-vjeçarit hero Klodian Elqeni, i cili u fut nga dritarja e mjetit dhe e ndaloi duke e qëlluar me shqelm në fytyrë.


Të fundit

Aksident tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, vdesin dy vajza, plagoset rëndë shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku kanë humbur jetën dy vajza dhe është plagosur rëndë shoferi...

Do të ketë aksionere serbë në Portin e Durrësit? Alabbar: Kam disa partnerë nga…

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të ri turistik të...

110-vjetori i Pavarësisë bën bashkë Shqipëri-Kosovë, mbahet sot mbledhja e dy kuvendeve

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, sot në orën 10:00, në Kuvend do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës...

Endri Prifti e kishte ‘prashikuar’ muaj më parë/ Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike’!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, ç’po ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

Lajme të tjera

Web TV