The Mirror: Kremlini ka manipuluar pamjet e Putin në meshën e Pashkëve Ortodokse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti rus Vladimir Putin u shfaq i fryrë gjatë një takimi të zhvilluar me ministrin e tij të Mbrojtjes Sergei Shoigu. Putin është akuzuar se pamja e tij është ndryshuar për shkak të problemeve shëndetësore.

“The Mirror” shkruan se Kremlini është akuzuar se ka ndryshuar pamjen e presidentit Putin në meshën e Pashkëve Ortodokse në një Katedrale në Moskë.

0 Pay Putins Easter 2022 2 East2west News

Fotografitë e publikuara thuhet se kanë një ngjashmëri me imazhet e vitit të kaluar duke shtuar pikëpyetjet nëse ato ishin të vërteta ose jo.

 

 

Ukrainasit kanë krahasuar fotot që sipas tyre tregojnë se pamja e tyre ishte e falsifikuar për shkak të problemeve shëndetësore.

The Mirror shkruan se Putin u fotografua me Sergey Sobyanin me të njëjtën veshje që ishin fotografuar në maj të 2021.

Mirror

Gjithashtu edhe paraqitja e Putin në ceremoninë e Pashkëve këtë vit, u komentua shumë për shkak të dyshimeve për përkeqësimin e gjendjes së tij shëndetësore.

Nga fotografitë e publikuara thuhet se Putin kishte të njëjtën veshje si të një viti më parë, madje pretendohet se pamjet e Putin kanë ndryshuar pozicion, pasi në vendin ku duhej të ishte Putin, ishte bosh, transmeton BalkanWeb.

“Ashtu si vitin e kaluar, ka vetëm një person pranë presidentit që është kryebashkiaku i Moskës Sergei Sobyanin.

Ndërkohë në rrjete sociale reagimet kanë qenë të shumta, disa prej të cilave ishin: Putin 2022 në Katedralen e Krishtit është pothuaj i padallueshëm nga Putin në vitin 2021.

1 Pay Putins Easter 2022 1 East2west News (1)

Sakaq është arritur në përfundimin se pjesëmarrja e Putin në këtë ngjarje publike është ilustruar me fotografi nga viti 2021.

Zëdhënësi ukrainas Anton Gerashchenko tha: “Drejtorët e Putin sërish kanë përdorur redaktim në të këto aktivitete duke manipuluar pamjet dhe fotot”.

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV