SHBA nuk gjen paqe, të shtëna me armë në festivalin e njohur, ka viktima

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën një person është vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur në një festival në Oklahoma të SHBA.

Një dëshmitar, ka thënë për mediat amerikane se njerëzit vraponin për të shpëtuar, ndërkohë që të shtënat dëgjoheshin ngado. Dy të mitur mësohet se ishin në mesin e atyre që u qëlluan. Dëshmitarët kanë thënë se të shtënat me armë ndodhën pas një sherri të çastit.

“Dëgjuam shumë të shtëna dhe në fillim menduam se ishin fishekzjarre,” tha Sylvia Wilson, një pronare e Taft’s Boots Cafe, e cila ishte e hapur në atë kohë për t’i shërbyer një numri të madh vizitorësh në qytetin e vogël për mbledhjen e fundjavës së Ditës së Përkujtimit. .
Rreth 1,500 njerëz morën pjesë në ngjarjen në Taft, i cili zakonisht ka një popullsi prej vetëm disa qindra njerëz. Anëtarët e Zyrës së Sherifit të Qarkut Muskogee ishin të pranishëm dhe filluan menjëherë të jepnin ndihmën, tha OSBI.

Agjencia nuk dha detaje të tjera duke përfshirë gjendjen e të plagosurve. Zyra e Sherifit të Qarkut Muskogee e referoi AP tek OSBI për më shumë informacion.

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV