“Pogba i dëmtuar”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në ditën e sotme, mediat sportive janë fokusuar kryesisht te faza përgatitore dhe duket se merkato verore po ‘vaket’ pasi jemi pothuajse në prag të nisjes së disa kampionateve.

Më poshtë ndjekim disa prej titujve kryesorë të mediave sportive:

“Pogba i dëmtuar”, me këtë titull e hap ditën gazeta italiane “Corriere dello Sport”. Mesfushori francez, i rikthyer së fundmi tek Juventus, ka pësuar një dëmtim në gjurin e djathtë dhe do të mungojë në miqësoren e radhës ndaj Barçës. Nuk dihet ende se sa serioz është dëmtimi.
Prima Pagina Corriere dello Sport 26/07/2022“Mirë se vjen” është titulli i madrilenes “AS”. Benzema tashmë është kthyer nga pushimet dhe do të jetë i gatshëm në miqësoren e radhës të madrilenëve ndaj Club America.
Prima Pagina AS 26/07/2022Katalanasja “Mundo Deportivo” ka shkruar “Ai e do atë tani”. Trajneri i Barçës, Xavi, e kërkon me patjetër francezin Kounde dhe pret që transferimi të mbyllet sa më shpejt.
Prima Pagina Mundo Deportivo 26/07/2022“Bremer është një bishë” është titulli i torinezes “Tuttosport”. Këto ishin fjalët e portierit të Juves kur u pyet për qendërmbrojtësin brazilian të transferuar së fundmi nga Juve.
Prima Pagina Tuttosport 26/07/2022Santiago Solari, ish- trajneri i Real Madrid i ka thurur elozhe së fundmi sulmuesit brazilian Vinicius. Prestigjozja “Marca” shkruan “Vinicius nuk është vetëm talent, por edhe luftëtar.Prima Pagina Marca 26/07/2022“Pika Kulminante” është titulli i “L’Esportiu”. Marrëveshja e Barçës me Kounden është shumë pranë tani dhe pritet që klubet të bien dakort pasi lojtari i ka pranuar kushtet personale.
Prima Pagina L'Esportiu 26/07/2022

Të fundit

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e...

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të qëllimit për t’i shërbyer...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Dy konkurrentët e ‘Për’ Puthen’ bëjnë të njëjtin tatto në takimin e parë

Një banore e re është bërë pjesë së fundmi në formatin ‘Për’ Puthen’. Bëhet fjalë për Erikën, e cila që në momentin e parë...

Lajme të tjera

Web TV