Veliaj: Meta dhe Berisha po zgjidhin hallet e para 1990!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka thënë sot se Berisha dhe Meta po merren me sqarimin e “hallet” e vitit 1990. Veliaj tha se “ata janë akoma duke zgjidhur se kush ishte komunist, kush ishte fuks, kush ishte sigurims, kush e ka partinë familjare”.

“Ata janë akoma duke zgjidhur se kush ishte komunist, kush ishte fuks, kush ishte sigurims, kush e ka partinë familjare, i keni parë gjithë ditën sot janë duke folur ata për moral, të flasësh Ilir Meta dhe Sali Berisha për moral është si të flasi një njeri që del nga bordello për virgjërinë, po është fyerje shumë e madhe e inteligjencës. Ata mendojnë se njerëzit janë budallenj. Pas 30 vitesh sot kemi një ligj për spiunët, e pavarësisht se ne kur filluam paragjykonin, ‘s’ka mundësi PS të kalojë ligjin për transparencën e sigurimit’, ja ku jemi sot, dhe u duk kush ishte komunist nga më të këqijtë dhe kush ishte fuks nga më të rëndomtit, dhe sot t’i zgjidhin vetë dhe komunisti Sali dhe fuksi Ilir, por PS është partia e 2022, moderne. Nuk dua t’ju lodh por është vetëm një mënyrë për t’ju treguar se ne jemi duke bërë diskutime për të ardhmen, ata janë duke zgjidhur akoma hallet e viteve ’90. Kush na spiunoi tek greva e urisë, ishte ky Ilir Metë apo do ia hedhim fajin dikujt tjetër, kush ishte doktori që Ramizi e çoi të prishte protestën e studentëve, ishte ky doktor apo një doktor tjetër. Ata e kanë jetën e tyre të opsesuar për të sqaruar muhabetet e vitit ’90, ne e kemi jetën tonë të angazhuar të sqarojmë muhabetet, ëndrrat, misionin e Shqipërisë që vjen”, ka thënë Veliaj në një aktivitet në Kashar.

Lexo edhe :  "Shqipet e Londrës" irritojnë gazetarin britanik: Ikën me rrobat e trupit, sot ngasin...

 


Të fundit

Vrasja e gruas shtatzënë nga ish bashkëshorti, pezullohen katër policë në Kosovë

Vrasja e gruas shtatzënë, Hamide Magashi nga ish-bashkëshorti i saj, Sokol Halili në ambientet e spitalit në Prishtinë  tronditi...

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Loredana thumbon Serbet, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një natë më parë me Serbinë....

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Lajme të tjera

Web TV