Rastësitë, mbreti i botës! Notari gjen në kanal unazën e humbur 17 vite më parë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nuk thonë kot se rastësitë janë mbreti i botës!

Një notar në një kanal të Kolumbisë gjeti një unazë që ishte hedhur në ujë nga një burrë 17 vjet më parë. Policia e Penticton lëshoi ​​një deklaratë duke kërkuar pronarin e një unaze të gjetur në Kanalin Penticton nga një notar vendas dhe se unaza ishte e gdhendur me emrat Stephanie dhe Noel.

Kjo deklaratë u dëgjua nga vjehrri i Noel Nissen, i cili njoftoi menjëherë dhënien e lajmit.

“Vjehrri im më kontaktoi. Ai kishte parë një artikull në një faqe tjetër lajmesh dhe ma dërgoi duke thënë: ‘A është e jotja?’”, tha Nissen për CBC News.

Nissen tha se kishte humbur unazën e tij të martesës në kanal 17 vjet më parë.

“Ajo unazë ka humbur shumë kohë më parë. Unë isha i shokuar,” tha ai.

Nissen shtoi se ai dhe disa miq kishin kaluar ditën në kanal dhe ai nuk e kuptoi derisa u kthye në makinën e tij se unaza mungonte.

Ai tha se unaza, e cila iu kthye pikërisht në kohë për përvjetorin e 20-të të martesës me gruan Stephanie, mbetet në gjendje të shkëlqyer.


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV