Veliaj takon në SHBA dy ish-ambasadorët amerikanë, Marcie Ries dhe Aleksandër Arvizu

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka takuar në SHBA dhe dy ish-ambasadorët amerikanë që shërbyen në Shqipëri, Marcie Ries dhe Alex Arvizu.

Në një postim në rrjete sociale, Veliaj u shpreh mirënjohjen dy ish-diplomatëve amerikanë për punën që kanë bërë në vendin tonë.

“Çfarë kënaqësie që u ritakova me ish-Amb. Marcie Ries dhe Alex Arvizu . Marcie besonte te grupi ynë i aktivistëve të MJAFT-it, kur ne ishim të panjohur dhe protestonim ndaj padrejtësive. Kurse Alex na ka qëndruar pranë në ditët e errëta të 21 janarit dhe ngjarjet në vijim. Përgjithmonë mirënjohës ndaj jush”, thekson Veliaj.

Marcie Ries ka shërbyer në vendin tonë si ambasadore nga viti 2005 deri në 2007-n, ndërsa ish-ambasadori Aleksandër Arvizu qëndroi në detyrë nga viti 2010 deri në 11 janar 2015.


Të fundit

Veliaj: Lajm i mirë biletimi elektronik! Krijimi i sistemit të koordinuar të transportit

Lëvizshmëria dhe sfidat aktuale të qarkullimit në kryeqytet, por edhe perspektivat e mobilitetit alternativ, ishin fokusi i takimit të...

Lajmi i fundit/ Ndërron jetë tragjikisht në fushë futbollisti 16-vjeçar i Trepça ’89

Një ngjarje e rëndë, por edhe e hidhur për futbollin kosovar ka ndodhur këtë të shtunë. Një lojtar junior i Trepça ’89 është ndar...

Lufta në Ukrainë/ Forcat ruse po konsolidojnë pozicionin në Mariupol

Rusia po konsolidon praninë e saj ushtarake në qytetin port të pushtuar të Mariupolit duke ndërtuar një bazë të madhe ushtarake. Lajmi është bërë i...

Liderët e BE vijnë të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

Më 6 dhjetor, për herë të parë Shqipëria do të presë liderët e vendeve të Bashkimit Europian në samitin me vendet e Ballkanit Perëndimor. Në...

“Gratë e ish-burrave të mi më kanë inat”, Rudina Dembacaj i befason të gjithë

Moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj, para se të martohej me Mark Frrokun, ka qenë e lidhur me regjisorin Eduart Grishaj dhe më pas me...

Lajme të tjera

Web TV