Rikthehet pas shumë vitesh mungesë, Rihanna do të jetë ylli i shfaqjes Super Bowl 2023

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rihanna do të jetë ylli i shfaqjes së Super Bowl-it të ardhshëm të NFL, i cili do të mbahet më 12 shkurt 2023 në Glendale, Arizona.

Këngëtarja ka postuar këtë të diel në llogarinë e saj në Instagram, ku numëron 135 milionë ndjekës, një imazh pa tekst që tregon dorën duke mbajtur një top NFL.

Më pas, liga konfirmoi me një deklaratë se Rihanna do të jetë figura e shfaqjes së Super Bowl.

“Rihanna është një talent brezash, një grua me fillime modeste që ka tejkaluar pritshmëritë në çdo hap. Një person i lindur në ishullin e vogël të Barbados, e cila u bë një nga artistët më të shquar të të gjitha kohërave”, tha reperi Jay-Z, i cili do të prodhojë shfaqjen Super Bowl për NFL përmes kompanisë së tij Roc Nation.

Performanca e Super Bowl është një ngjarje vërtet globale që tërheq po aq vëmendje sa vetë ndeshja.

Kështu Rihanna do të jetë pasardhëse e Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige dhe Kendrick Lamar, të cilët u zgjodhën për Super Bowl-in e vitit 2022, në të cilin Los Angeles Rams u shpallën kampionë në shtëpinë e tyre (SoFi Stadium në Los Angeles) duke mundur Bengalët e Cincinnatit.

The Weeknd (2021), Jennifer Lopez dhe Shakira (2020), Maroon 5 (2019), Justin Timberlake (2018), Lady Gaga (2017), Coldplay (2016), Katy Perry (2015), Bruno Mars (2014) dhe Beyoncé (2013) përmbyllin listën e fundit të shfaqjeve të Super Bowl.

Për më tepër, shfaqja e vitit 2023 do të jetë shfaqja e parë Super Bowl që do të sponsorizohet nga Apple Music, e cila ka zëvendësuar Pepsin si sponsor të shfaqjes.

I konsideruar si një nga yjet më të rëndësishëm të popit të shekullit të 21-të, ky Super Bowl tregon për një rikthim të mundshëm të muzikës së Rihanna-s, e cila nuk ka publikuar një album që nga ‘ANTI’ (2016). Rihanna ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm vitet e fundit me markën e saj të modës dhe kozmetikës ‘Fenty’.


Të fundit

Samiti i BE në Tiranë/ Zbardhet agjenda, Rama konferencë me Von der Leyen dhe Michel

Ditën e nesërme (e martë, 6 dhjetor) do të mbahet samiti i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Në...

Nga bukëpjekës në shtëpitë e barit në Angli, dënohet me 14 muaj burg i riu shqiptar

Një burrë i kapur në krye të një ferme të madhe kanabisi në Shipley është dënuar me 14 muaj burg. Pajton Përgjergji, 28 vjeç, një...

Historia e plotë e krijimit të trofeut të Kupës së Botës

Selia e GDE Bertoni është një ndërtesë e vogël e vendosur në një zonë industriale në Paderno Dugnano, një qytet në periferi të Milanos...

Panë filma koreano-jugorë, Koreja e Veriut ekzekuton adoleshentët

Dy adoleshentë në Korenë e Veriut janë pushkatuar pasi shihnin dhe shisnin filma koreano-jugorë, sipas Daily Mail. Djemtë e moshës 16 dhe 17 vjeç u pushkatuan...

Shpërthim i fuqishëm në një shkollë në Greqi, humb jetën një fëmijë, plagosen dy të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Greqi, ku një fëmijë ka humbur jetën pas një shpërthimi pranë një shkolle fillore. Lajmin...

Lajme të tjera

Web TV