Kosovë-Qipro/ Ja formacioni i mundshëm i Dardanëve për ndeshjen e fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kosova do të duhet me patjetër që së paku të fitojë një pikë sot (e martë) ndaj Islandës në kuadër të Ligës së Kombeve, në mënyrë që të mos bije në Ligën D.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Greqia po e mbyllë këtë edicion si lider i Grupit 2 me 12 pikë, Kosova aktualisht ka gjashtë, ndërsa Irlanda e Veriut dhe Qipro janë me pesë.

Alain Giresse pritet që në këtë takim të futet me skemën 4-2-3-1.

Në portë pritet të jetë Arijanet Muric, edhe pse kishte dhimbje në ndeshjen ndaj Irlandës së Veriut, derisa pati stërvitje më të kujdeshme dhe ishte më i pushueshëm nga pjesa tjetër e skuadrës, por që më gjasë mund të lujaë nga fillimi.

Florent Hadërgjonaj, Amir Rrahmani, Mirlind Kryeziu dhe Donat Rrudhani, derisa si mesfushor defanziv pritet të jenë Florent Muslija dhe Ibrahim Dresevic.

Si mesfushor ofensiv do të jetë Bersant Celina, ndërsa nga krahët pritet të startojnë Arbër Zeneli dhe Zymer Bytyqi.

Vedat Muriqi do të jetë sërish i vetmuar në sulm, duke u ndihmuar nga treshja mbrapa.


Të fundit

Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës

Lajmi i samitit BE-Ballkani Perëndimor ka fituar vëmendje mediatike edhe nga mediat e huaja, por vëmendje mediake të madhe...

Uniformat blu reagojnë për sulmin fizik ndaj Berishës

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë Në lidhje me incidentin e ndodhur në orën 12:25, në tubimin e organizuar ditën e sotme, gjatë të cilit shtetasi...

Basha dënon sulmin fizik ndaj Berishës: Kjo ngjarje duhet të hetohet

Lulzim Basha ka reaguar ndaj sulmit të Sali Berishës, që u godit sot nga një shtetas që hyri mes protestuesve.   BASHA: Dënoj ashpërsisht sulmin...

Lajm i fundit/ Bordi i Transparencës ul me tre lekë çmimin e naftës

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 6 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen e fundit. Referuar të dhënave...

Gola dhe kërcime, Roy Keane tërbohet me lojtarë brazilian: “Ishte mungesë respekti, turp”

Gola, emocione, spektakël, Brazil dhuroi show, por jo të gjithë e kanë shijuar festën e tyre. Neymar me shokë u kujdesën që pas çdo...

Lajme të tjera

Web TV