Nations League/ Formacioni më i mirë i ndeshjeve të fundit, pjesë dy lojtarë të Kosovës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

SofaScore ka formuar një ekip me lojtarët që patën paraqitjet më të mira në kuadër të rrethit të gjashtë (të fundit) në Ligën e Kombeve.

Gara më e re e UEFA-s e përfundoi edicionin e tretë të fazën së grupeve të martën mbrëma, derisa vëmendja jonë ishte te Kosova dhe Shqipëria.

Dardanët morën fitore të thellë 5-1 ndaj Qipros, duke e blinduar vendin e dytë në Ligën C me nëntë pikë.

Në anën tjetër, Shqipëria barazoi 1-1 me Islandën, duke e mbyllur këtë fazë me vetëm dy pikë të grumbulluara.

Kur jemi tek vlerësimi i lojtarëve që patën paraqitje më të mirë në këtë rreth (6-të), Vedat Muriqi dhe Florent Muslija ia kanë dalë të jenë pjesë e ekipit të mbushur me emra të mëdhenj.

Sulmuesi i Kosovës ka marrë notën 8.9, ndërsa mesfushori është vlerësua me 8.7.


Të fundit

Sulmi fizik ndaj Berishës/ Spaho: Ky është provokimi më i rëndë që nga vrasja e Hajdarit

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me sulmin që iu bë Sali Berishës, ku u qëllua me...

Goditja ndaj Berishës/ Rama: Akt i pajustifikueshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së...

Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që i ndodhi gjatë protestës ku...

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë të një postimi në Facebook,...

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në stadiumin “Education City Stadium”. La Roja...

Lajme të tjera

Web TV