Partizani “blindon” sulmuesin e tij kryesor, rinovim për tre vite përpara derbit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Xhuliano Skuka do të mbetet i kuq për të paktën tre vitet e ardhshme!

Partizani dhe bomberi dibran kanë gjetur zyrtarisht gjuhën e përbashkët teksa ka ardhur dhe firma në kontratë përpara ndeshjes së rëndësishme, në derbin e kryeqytetit ndaj Tiranës, të dielën në orën 19:00, në stadiumin “AIR Albania”.

Këtë lajm e ka bërë publik vetë klubi i Partizanit me anë të një komunikate në profilin e tyre të rrjetit social “Facebook”, duke njoftuar marrëveshjen e arritur me 24-vjeçarin deri në vitin 2025.

 

 

Në pesë ndeshje në Kategorinë Superiore, Xhuliano Skuka ka shënuar 3 gola me fanellën e “demave të kuq”.

NJOFTIMI

“FK Partizani me kënaqësi njofton zgjatjen e bashkëpunimit me Xhuliano Skukën. 24-vjeçari dhe drejtuesit kanë nënshkruar sot kontratën e re të vlefshme deri në vitin 2025, duke konkretizuar pozitivisht të ardhmen e sulmuesit te Partizani.

Rinovimi i kontratës erdhi me dëshirën e të dyja palëve, fakt i cili pasqyron më së miri besimin dhe korrektësinë e marrëdhënies Klub – Lojtar.”


Të fundit

Samiti i Tiranës/ Vuçiç e konfirmon ardhjen në Shqipëri, gjëra shumë të mira na presin

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç po udhëton drejt Tiranës për të marrë pjesë në Samitin e nesërm BE-Ballkani Perëndimor. “Rrugës...

Tymi i zi mbulon gjithçka, Ukraina nën sulmin e raketave ruse

Ukraina është aktualisht nën një sulm të vazhdueshëm me raketa të llojeve të ndryshme nga Rusia. Ashtu siç u paralajmërua më herët, një numër i...

SHBA/ Udhëheqësi i sektit fetar u martua me mbi 20 gra, në listë edhe e bija

Një udhëheqës kulti në SHBA është martuar me më shumë se 20 gra, shumica prej tyre nën moshën 15 vjeç, duke përfshirë madje dhe...

Protesta/ Meta: Nesër të gjithë bashkë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur procesin e primareve të Berishës, ndërsa u bën thirrje qytetarëve të mblidhen në protestë. Meta...

5 dhjetor 1791/ Vdiq Wolfgang Amadeus Mozart, kompozitori virtuoz i muzikës klasike

Është një prej kompozitorëve më të mprehtë të tingujve më të përhapur në të gjitha kohërat. Ishte një fëmijë i jashtëzakonshëm. Rridhte nga një...

Lajme të tjera

Web TV