VIDEO/ Spanja mposht Portugalinë dhe kualifikohet në ‘Final Four’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Spanja rrëmbeu një vend në gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve pas një goli nga sulmuesi Alvaro Morata për të siguruar vendin e parë në grupin e tyre.

Portugalia dominoi ndeshjen, por Spanja qëndroi në garë dhe në minutën e 88-të Morata goditi topin në shtëpi për të heshtur pjesën më të madhe të stadiumit pasi një top të gjatë në zonë nga Dani Carvajal u kthye me kokë nga Nico Williams.

Spanja përfundoi në krye të Ligës A-Grupi 2 me 11 pikë nga gjashtë ndeshje, një pikë mbi Portugalinë e vendit të dytë, së cilës i duhej vetëm një barazim për të siguruar një vend në gjysmëfinale.

Spanjollët bashkohen me Kroacinë, Italinë dhe Holandën në turneun final të vitit të ardhshëm.

Ishte një goditje e hidhur për Portugalinë e Cristiano Ronaldos, i cili krijoi disa raste, ishte në kontroll të plotë gjatë pjesës më të madhe të lojës dhe dukej shumë afër sigurimit të një vendi në finale.

 

 

Të fundit

Kroaci/ Përfshihet nga flakët depoja e plastikës, mbyllen shkollat

Një zjarr i madh shpërtheu në mëngjes në një depo plastike në qytetin lindor kroat të Osijekut, i cili...

Paralajmërimi i ekspertëve: Mos hani kurrë këto katër ushqime

Ndoshta duhet të mendoni dy herë, herën tjetër kur blini diçka nga supermarketi. Ekspertët e sigurisë ushqimore kanë zbuluar katër ushqimet e shitura në raftet...

Yjet dhe dashuria/ Pse ju do, sipas shenjave të Horoskopit

A keni menduar ndonjëherë se çfarë ju ka marrë partneri juaj? Përtej kimisë, romancës, dashurisë, tërheqjes që ekzistonte patjetër mes jush, për të qenë bashkë...

Zyrtare/ Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në 6 shtete dhe 3 kontinente

Kupa e Botës 2030 do të jetë thelbësisht e ndryshme nga të gjitha të mëparshmet. Duke përfituar nga festimi i 100-vjetorit të turneut (filloi...

“Nuk ndryshon norma bazë e interesit”/ Sejko: Ekonomia shqiptare ka vijuar të rritet

Guvernatori i Banksës së Shqipërisë, Gent Sejko deklaroi se norma bazë e interesit nuk do të ndryshojë. Gjatë një konference për mediat, Sejko u shpreh...

Lajme të tjera

Web TV