“Të përlyer” me baltë/ Si arriti “Balenciaga” të tërheqë vëmendjen në javën e modës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Moda ka të bëjë me vetëshprehjen dhe në një përpjekje për t’u dukur unike, ndonjëherë mund të arrijë nivele që disa konsiderohen qesharake. Ndoshta kulmi i kësaj shfaqet shpesh në shfaqjet e modës.

Kohët e fundit gjatë Javës së Modës në Paris, “Balenciaga” la shumë njerëz të hutuar kur modelet kaluan nëpër një pistë të ndyrë në një gropë të madhe balte.

Skena pothuajse dukej si diçka e dalë nga Padang gjatë fundjavës së fundit me shi F1.

Modelet zbresin në pistën me baltë në shfaqjen “Balenciaga”
Ndërsa shfaqjet e modës janë zakonisht për njerëzit e shoqërisë së lartë, të famshëm dhe emra të mëdhenj në industri, marka luksoze e modës “Balenciaga” ka arritur të tërheqë vëmendjen e njerëzve të zakonshëm me shfaqjen e tyre të Javës së Modës në Paris, me fragmente të ngjarjes që bëhen virale në mediat sociale.

Dhe e gjitha ishte sepse ata mbajtën shfaqjen e tyre në një gropë gjigante balte. Të rrethuara nga grumbuj të mëdhenj balte, modelet kaluan në pasarelë – ose më mirë spërkatën – në pistën e lagësht.

"Të përlyer" me baltë në pistën "e

Ndryshe nga sfilata tipike e pacenuar që kemi pritur nga pistat, modelet po shpërndaheshin me baltë në të gjithë këpucët e tyre të shtrenjta dhe veshjet e shtrenjta.

"Të përlyer" me baltë në pistën "e

"Të përlyer" me baltë në pistën "e

Na kujtoi një skenë të veçantë të fundjavës me shi F1 që sapo patëm.

Disa në rreshtin e parë të shfaqjes madje u spërkatën baltë mbi çantat dhe rrobat e tyre, ndërsa modelet u futën në kolonën zanore tekno-distopike.

Në vend të grimit të zakonshëm me zë të lartë të bërë deri në perfeksion, modelet dalluan mavijosje të rreme dhe plagë të hapura.


Të fundit

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 nëntor 2022

DASHI Per shkak te nervozizmit tuaj mund te lindin konflikte dhe mosmarreveshje te shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni ne asnje pike dhe kjo...

Lajme të tjera

Web TV