Zelensky tallet haptazi me Putinin: Sot dita është me diell, por në Krime ka vranësira…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti ukrainas dhe ish-komediani Volodymyr Zelensky duket se po e shijon shumë situatën aktuale në luftën Rusi-Ukrainë.

Pas shpërthimit të urës së Kerçit që ishte dhe e preferuara e Putinit, ai është tallur, duke rikujtuar episode nga seriali komik, ku ai ka luajtur para se të ishte president.

Në videon në Telegram, Zelensky thotë: “Sot ishte një ditë e mirë dhe kryesisht me diell në vendin tonë. Në pjesën më të madhe të territorit ishte rreth 20 gradë Celsius dhe me diell. Fatkeqësisht, në Krime ishte vranësira, megjithëse ishte ende ngrohtë. Por sido që të jenë retë, ukrainasit e dinë se çfarë të bëjnë dhe ata e dinë se e ardhmja jonë është me diell”

Shpërthimi ndodhi vetëm disa orë pas ditëlindjes së 70-të të Putinit, dhe një nga ndihmësit e Zelensky që bëri shaka duke postuar: Gëzuar ditëlindjen, zoti President.

Të fundit

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit....

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Lajme të tjera

Web TV