Serie A/ Milani mposhtet nga Torino dhe largohet nga kreu

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tre minuta pavëmendje i kanë kushtuar shtrenjtë Milanit sot, teksa është mundur 2-1 në fushën e Torinos, duke parë t’i largohet kreu i renditjes së Serisë A.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Pioli, luanin një sfidë të rëndësishme për të ndjekur Napolin kryesues, por kanë gabuar gjithçka në 3 minuta në pjesën e parë ku u ndëshkuan shpejt nga Djidji dhe Miranchuk.

Kampionët në fuqi provuan të kthenin fatin e duelit në fraksionin e dytë të lojës, por ia dolën të shënonin vetëm një herë me Messias, duke mos arritur të marrin pikë në këtë sfidë. Ndaj ata mbeten në vendin e tretë, por tashmë me 6 pikë diferencë nga vendi i parë i kryesuar nga Napoli.

Të fundit

Pas temperaturave të larta, ky qytet ‘pushtohet’ nga breshëri dhe shiu

Pas temperaturave të larta, zona e Mirditës është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe nga breshëri. Pothuaj i...

Tensionet në Lindjen e Mesme, ja parashikimi i frikshëm i Baba Vangës

Mediat e huaja kanë rikthyer profecitë e Baba Vangës për vitin 2024, pas ndezjes së situatës në Lindjen e Mesme. Baba Vanga, e lindur si...

Do të kandidojë për kryeministër? Ja si përgjigjet Agron Duka

Agron Duka, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka komentuar situatën politike në vend dhe situatën brenda opozitës. Ai tha se opozita duhet të...

“SIGAL UNIQA Vital Truck”, dy ditë në Divjakë/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

SIGAL UNIQA Group Austria, përveç se një kompani sigurimesh, prej vitesh kontribuon për qytetarët në forma të ndryshme. Prej vitit 2015 SIGAL UNIQA ka ndërtuar...

Hezbollah sulmon sërish Izraelin/ 14 ushtarë të plagosur, 6 prej tyre në gjendje të rëndë

Grupi militant libanez Hezbollah ka marrë përgjegjësinë për një sulm ndërkufitar me dron dhe raketa në veri të Izraelit që ka lënë të plagosur...

Lajme të tjera

Web TV