test

“Tronditje botërore”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

Milani tenton të harrojë humbjen e Torinos me rinovimin e Stefano Piolit. La Gazzetta dello Sport hapet me nënshkrimin e trajnerit të kuqezinjve: “Pioli Mister Milan”, me trajnerin që zgjat kontratën deri në vitin 2025 me ‘Djallin’. Rinovim dyvjeçar me rritje për Piolin dhe do të ketë edhe një çmim shtesë nëse ai fiton Champions League.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 01/11/2022

Corriere dello Sport hapet edhe me dëmtimin e dyfishtë të Pogba dhe Lukaku: “Tronditje botërore”. Pogba dorëzohet dhe nuk shkon në Botëror, Lukaku ndalet sërish nga dëmtimi dhe tani po garon me kohën.Prima Pagina Corriere dello Sport 01/11/2022

“Nder dhe 125 vjet lavdi”, shkruan torinezja Tuttosport , e cila festoon ditëlindjen e Juventusit sot dhe një histori për t’u respektuar duke filluar me ndeshjen e Champions League kundër PSG.Prima Pagina Tuttosport 01/11/2022

“E shoh të vështirë që Messi të kthehet”, e hap gazeta AS ditën e sotme, me një intervistë me ish-yllin e Barcelonës, Iniesta , i cili fokusohet në rikthimin e mundshëm të Leo Messit te Blaugrana.Prima Pagina AS 01/11/2022

Mundo Deportivo hapet me titullin “Ofrohen”, duke i dhënë hapësirë ​​merkatos dhe mundësive në një bazë transferimi të lirë për Barcelonën në merkaton e verës së ardhshme. Kante, Jorginho, Dalot dhe Moukoko në radarin e lidershipit katalanas.Prima Pagina Mundo Deportivo 01/11/2022

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV