Papa Françesku nxjerr në ankand orën 60 euro, ja sa pritet të shitet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Papa Françesku do të nxjerrë në ankand orën e tij. Vendimi u mor nga Ati i Shenjtë i cili udhëzoi sekretarin e tij personal të kontaktonte shtëpinë e ankandeve Rago/Wright. Ora, e cila është blerë nga Papa për vetëm 60 euro pritet të dalë në ankand me një vlerë që varion nga 10 mijë deri në 100 mijë euro.

Ora është përdorur disa herë nga Papa dhe është një orë e thjeshtë që i përshtatet dhe stilit të kreut të selisë së Shenjtë. Ajo do t’i shitet atij që ofron shifren më të lartë. Të ardhurat prej saj do të dhurohen për bamirësi, për të financuar bursa për fëmijët e një fondacioni. Stili i Papa Françeskut ndryshon nga ai i Papa Gjaon Palit II, i cili mbante një orë Rolex dhe nga Benedikti XVI, cili preferonte një Junghans të viteve 1960.

Të fundit

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të...

“Regjimi i Putin duhet të humbasë”, Zelensky në Tiranë: Dështimet e tij janë siguria jonë

“Dëshiroj të falenderoj ramën për mbështetjn personale për Ukrainën. Edi, e vlerësoj mikpritjen tuaj dhe mudnësinë që po na jep. Të gjithë e kuptojnë...

Rama: T’i japim mbështetje financiare dhe ushtarake Ukrainës të ndalë agresorin

Kryeministri Edi Rama në samitin që po mbahet në Tiranë u ka bërë thirrje vendeve më të fuqishme ekonomikisht që të japin mbështetje financiare...

Samiti për Ukrainën/ Rama: Prania e Zelenskyt është një kujtesë që Putin nuk ia ka dalë

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sërish mbështetjen e Shqipërisë për Ukrainën, në lidhje me luftën e saj ndaj Rusisë. Gjatë fjalës së tij në Samitin...

Shenjat që tregojnë se nuk jeni më të dashuruar

Të biesh në dashuri është një ndjenjë magjike, prandaj këngët, librat, filmat dhe çdo situatë tjetër që rrotullohet rreth këtij përjetimi është kaq e...

Lajme të tjera

Web TV