SHBA/ Udhëheqësi i sektit fetar u martua me mbi 20 gra, në listë edhe e bija

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një udhëheqës kulti në SHBA është martuar me më shumë se 20 gra, shumica prej tyre nën moshën 15 vjeç, duke përfshirë madje dhe të bijën e tij.

Në deklaratën e FBI-së, e cila u lëshua të premten në Uashington përshkruhen me detaje akuzat rrëqethëse kundër 46-vjeçarit, Samuel Rappylee Batem.

Akuzat që rëndojnë mbi 46-vjeçarin janë: incesti, marrëdhënie seksuale në grup me të rritur dhe fëmijë, disa prej tyre 9 vjeç dhe trafikim të fëmijëve për shfrytëzim seksual.

Kush është Samuel Rappylee Batem

Bateman drejton një degë të Kishës fundamentaliste Mormone të Jezu Krishtit të Shenjtorëve të Ditëve të Mëvonshme dhe është mbajtur në një burg të Arizonës që kur FBI bastisi dy shtëpitë e tij në Kolorado shtatorin e kaluar.

Familja e Bateman kallëzoi në vitin 2019 në polici së se 46-vjeçari ishte martuar me të bijën e tij adoleshente.


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV