“Çmendet” prifti/ Dendet me alkool dhe nget makinën, përplas çfarë t’i dalë para

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pesë makina u dëmtuan rëndë nga një person në qytetin e Valencias të Spanjës, kur humbi kontrollin e mjetit të tij nën efektin e alkoolit.

Siç raportojnë mediat e huaja, protagonisti i kësaj ngjarjeje është një prift, veprimi i të cilit bie në kundërshtim jo vetëm me fjalën e Zotit por edhe me ligjin.

Ngjarja nuk ka kaluar pa u vënë re nga autoritetet, të cilët pas mbërritjes së tyre, kanë vijuar dhe kontrollin e makinës së tij.

Sipas shtypit spanjoll, prifti kërkoi falje duke u përpjekur të justifikohej duke thënë se ishte detyruar të konsumonte verë gjatë shërbimit të falënderimit.

Të fundit

Çfarë do të ndodhë me paratë serbe të sekuestruara në veri?

Agjencia për Administrimin e Pasurisë së Konfiskuar dhe Sekuestruar e Kosovës nuk ka ende vendim gjykate për të administruar...

Njihet si fruti i ‘majit’/Mos i hidhni gjethet e Manave! Këto janë disa nga dobitë e tyre

Lëngu i gjetheve të manit është një thesar shijesh dhe vlerash që përftohet nga gjethet e manave. Kjo pemë e rëndësishme rritet me bollëk në...

Zbardhen bisedat/ Si Leonard Duka iu ‘lut’ Ervis Martinajt për të mbyllur sherrin

Ervis Martinaj dhe Leonard Duka njihen për miqësinë dhe më pas armiqësinë e tyre të betuar, pasi përplasja për biznesin e lojërave të fatit...

Zyrtare/ Mauricio Pochettino e mbyll me Chelsean pas vetëm një sezoni

Mauricio Pochettino dhe Chelsea kanë mbyllur bashkëpunimin me konsensus pas vetëm një sezoni. Blutë e Londrës hasën vështirësi nën drejtimin e trajnerit argjentinas në fillimin...

Shqiptarja sulmohet sapo lë fëmijët në shkollë, flasin fqinjët: Kishte probleme me…

Një grua shqiptare është goditur me thikë ditën e sotme jashtë një shkolle fillore në Londër. Ngjarja ka ndodhur pasi shqiptarja ka lënë fëmijët...

Lajme të tjera

Web TV