Shkodran Mustafi për Mihajlovic: Unë kosovar dhe ai serb, më ndihmoi të jem kampion bote

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-futbollisti dhe ish-trajneri i Serie A, Sinisa Mihajlovic u nda dje nga jeta në moshën 53-vjeçare pas një sëmundje të rëndë që e mundonte prej 2019. Në rrjetet sociale kanë qenë të shumta reagimet e shqiptarëve për hapësirën që iu dha ndarjes nga jeta të ish-futbollistit në media. Tej urrejtjes për kombësinë e tij serbe, në rrjet nuk mungonin as komentet që ndanin aspektin sportiv dhe atë të prejardhjes.

Në Itali janë kujdesur që të rikthejnë një intervistë të Shkodran Mustafit, mbrojtësit shqiptar që në 2014 u shpall kampion bote me Gjermaninë në “Brazil 2014″. Shqiptari i Kosovës tregon sesi Mihajlovic e ndihmoi në kohën kur ishte pjesë e Sampdorias dhe serbi u emërua në krye të stolit (2013).

“Isha i frikësuar nga ideja. Normale, unë isha me origjinë kosovare, ai ishte serb”, thotë Mustafi kur mësoi se te Sampdoria në 2013 do e drejtonte Mihajlovic.

“Mihajlovic më ka dhënë gjithmonë qetësi, më ka bërë të ndihem i mbrojtur. Falë këshillave të tij të vlefshme, jam pjekur shumë si futbollist. Nga të gjithë trajnerët që kam pasur, mendoj se është padyshim ai që ka arritur të më nxjerrë më të mirën në fushë”, vijoi Mustafi.

“Ai duket një trajner që është gjithmonë i hapur për dialog, ai i jep forcë ekipit edhe sepse shpesh e vë theksin tek ajo që nuk shkon. Në fund të sezonit të kaluar falë tij fitova një thirrje në kombëtaren gjermane”, thoshte Mustafi në 2014.

Të fundit

Ulja e temperaturave rikthen reshjet e dëborës, Qafë Thora ‘pushtohet’ nga bardhësia

Ulja e temperaturave në 24 orët e fundit ka rikthyer reshjet e dëborës në Qafë Thore. Gjatë mëngjesit të sotëm,...

Zona e lirë ekonomike/ Në Tiranë po ndërtohet “TEDA”, 7 mijë vende të reja pune

Tirana është bashkia e parë që krijon një zonë të lirë ekonomike Bashkia e kryeqytetit dhe Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit nënshkruan marrëveshjen e...

Rasti “Meta”, Vojo dhe urgjenca e Ligjit për Partitë Politike

Nga Ben Andoni Ish-presidenti i vendit Ilir Meta, kryetar dhe së shpejti mëtuesi kryesor për president i PL-së, një partie realizuar për pak orë, ngritur...

PS tre mandate në pushtet, i dërguari i SHBA: Me kënaqësi presim zgjedhjet e ardhshme

I ngarkuari me punë i SHBA në Tiranë, David Wisner gjatë një interviste për ”Zërin e Amerikës”, tha se qëndrimi për Sali Berishën nuk...

Pija “magjike” që ka bërë bujë! Gratë dëshmojnë se duken më të reja pas konsumit të saj

Një pije u bë virale së fundmi dhe një numër i madh grash pohuan se kishin vënë re që pas konsumimit të këtij lëngu...

Lajme të tjera

Web TV