“Kampion i gjithçkaje”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy ditë kanë kaluar nga triumfi i Argjentinës në Kupën e Botës, por fokusi i mediave sportive mbetet sërish aty.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

Faqja e parë e sotme e La Gazzetta dello Sport hapet me një intervistë ekskluzive me trajnerin e AC Milan, Stefano Pioli , të titulluar: “Euro Milani im”, e cila tashmë ofron disa përparime në temat e bisedës. Nga vullneti i fortë për të kaluar raundin e Champions League kundër Tottenhamit e deri tek besimi te De Ketelaere edhe në rolin e sulmuesit.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 20/12/2022

Corriere dello Sport hap me një intervistë me sulmuesin e Azzurrit: “Raspadori: Scudetto për Diegon” , “Është Napoli i madh, do të shkojmë larg”. Osimhen nuk më errëson, futbolli i ri është për të rinjtë. E desha këtë fanellë edhe me çmimin e të luajturit më pak. Mund të mbuloj çdo rol”.Prima Pagina Corriere dello Sport 20/12/2022

Tuttosport hapet si zakonisht me bardhezinjtë: “Di Maria: Tani edhe me Juven”. Klubi, Allegri dhe tifozët presin që Fideo të kthehet sa më shpejt të jetë e mundur me vendosmërinë dhe gjallërinë që ka tërhequr Argjentinën në Kupën e Botes.Prima Pagina Tuttosport 20/12/2022

Në Francë, L’Equipe fokusohet qëndrimi apo largimi I dy prej personazheve më të përfolur të këtyre ditëve: “Rri ose Shko”, duke iu referuar Benzemas që është larguar nga kombëtarja nga njëra anë dhe nga ana tjetër fatit të Didier Descahmps që pritet të konfirmohet në pankinë deri në EURO 2024.Prima Pagina L'Equipe 20/12/2022

“Gjigantë” shkruan madrilenia AS, me Messin dhe Mbappé që bëjnë histori në finalen më të mirë të Kupës së Botës në kujtesë. Argjentinasi ishte lojtari i turneut, shënoi shtatë gola dhe kaloi 25 ndeshjet e Matthaus. Francezi është i pari që shënon katër gola në një finale të Kupës së Botës.Prima Pagina AS 20/12/2022

Lexo edhe :  “Jam VIP-e tani”/ I shprehu dashurinë Ramës, reagon sërish korçarja: Ju jeni zdromsa...

Katalanasja Sport hapet me një titull eknas për Pleshtin: “Kampion i gjithçkaje”. Messi është i vetmi futbollist në histori që ka fituar të pesë titujt kryesorë: Kupa e Botës, Liga e Kampionëve, Lojërat Olimpike, Copa América dhe Topi i Artë.Prima Pagina SPORT (Diario) 20/12/2022

Të fundit

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç...

Euro prek një tjetër “fund”/ Nën kërcënim të mëtejshëm nga sezoni turistik

Në rënie edhe Dollari amerikan Euro ka zbritur për herë të parë nën nivelin e 110 Lekëve. Këtë të enjte sipas kursit zyrtar të Bankës...

Humbi të dy prindërit njëkohësisht/ Gazetarja mes lotësh: Të paktën ikën të lumtur

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar gazetarja e njohur e Top Channel, Alma Demiraj. Ajo bëri daljen e parë televizive...

Shkrirja e ASA/ Fuga:Buxhetet t’i fitojë me punë, dhe jo t’i marrë si llokume nga qeveria

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar ditën e sotme rreth ‘vulosjes’ së vendimit për shkrirjen e  Akademisë së Albanologjisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

10 kryeqytetet europiane me ushqimin më të mirë, Tirana në vend të 4

Kur mendojmë për pushimet të gjithëve na vijnë në mendje perceptime të ndryshme. Disa duan të pushojnë në plazh me një pije në dorë, disa...

Lajme të tjera

Web TV