Tymi zi “mbulon” Vlorën, dy zjarrëfikëse në vendngjarje (Pamjet)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Qyteti Vlorës është mbuluar mëngjesin e sotëm nga re e zezë tymi, e cila ka ardhur si pasojë e djegieve të disa gomave në periferi të qytetit.

Tymi ka krijuar një situataë problematike nga ndotja, ndërsa në vendin e ngjarjes ndodhen forcat zjarrëfikëse për të shuar flakët.

Na pamje e siguruara shihet se zjarri i është vënë një “mali” me goma.

Po ashtu duket se persona të zonës janë angazhuar për të larguar gomat që nuk janë prekur ende nga zjarri, për të bërë të mundur shuarjen sa më shpejt të tij.

Çfarë po ndodh? Tymi zi “mbulon” Vlorën, dy

Të fundit

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një periudhe bronkiti dhe i kërkoi...

Veliaj flet për pastrimin në Tiranë/ I dhamë fund tymit kanceroz që vinte nga mbetjet

Kryetari i bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj, në videomesazhin e kësaj fundjave jave foli për pastrimin e kryeqytetit. Veliaj tha se institucioni që ai...

Lajme të tjera

Web TV