test

“Koha e maskarenjve, Shqipëria e shqiptarëve!”/ Gazetari “shigjeton” kryeministrin Rama

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar për vizitën e kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis në Himarë, në  Finiq dhe Dropull dhe deklaratat e tij për minoritetin grek.

Duke iu drejtuar Ramës, Hoxha thënë se Himara është Shqipëri dhe jo minoritet grek dhe nuk njihet si e tillë nga Shqipëria.

Reagimi i plote:

Himara eshte SHQIPERI, qirje Rama.

Mitsotaqi! Mitsotaqi! Mitsotaqi!

Kryeministri grek, po “patrullon” sot në jugun e Shqiperise, me nje helikopter model “Chinook” te forcave ushtarake greke.

Autoritetet shqiptare e kane cilesuar si nje vizite ne zonat minoritare në jugun e Shqiperise.

Madje kryeministri Rama, do ta shoqeroje homologun grek, në nje pjese të madhe te vizites.

Media greke e ka cilesuar, si vizita e pare e nje kryeministri grek, në Himare.

Sipas tyre, në zonen e Vorio-Epirit, lirite dhe te drejtat e bashkekombasve greke, shkelen nga Shqiperia.

Duke pare axhenden e Mitsotaqis, bie në sy fakti, se ai, do te vizitoje Finiqin, Livadhjane dhe Derviçanin, te cilat Shqiperia i njeh zyrtarisht si zona minoritare.

Me falni, por vizita e kryeministrit grek nis nga Himara!!!!!

Himara as nuk eshte minoritet grek dhe as nuk njihet zyrtarisht nga Shqiperia si e tille.

Himara eshte e banuar historikisht dhe masivisht nga shqiptare.

Por në Himare, Mitsotaqi po parakalon si triumfatore në pedonalen e qytetit para qytetareve shqiptare greqisht-foles, qe mbajne flamuj e simbole greke dhe po flet nga podiumi i improvizuar para zyrave të OMONIA-s, ne krah te Fredi Bejlerit!!!!!

E di kryeministri yne kete pune???!!!

Qirje Rama, Himara nuk eshte minoritet grek.

Himara ka qene prej mijera vjetesh, eshte dhe do te mbetet pjese e pandare e territorit te Shqiperise.

Kallo taksidhi qirje Rama, mazi me to filos tu, qirje Mitsotaqis…

Lexo edhe :  Media italiane ‘SiViaggia’: Udhëtim në kryeqytetin modern shqiptar, Tiranë

(Udhetim të mbare zoti Rama, bashke me mikun tend, zotin Mitsotaqi).

Koha eshte e maskarenjeve,

SHQIPERIA eshte e shqiptareve…????????????????????????????????

Të fundit

Kombëtarja në prag të sfidës me Italinë/ Selia e PD vishet me ngjyrat kuq e zi

Selia e Partisë Demokratike është "veshur" me ngjyrat kuq e zi në nisje të Euro 2024. Teksa kanë mbetur...

Media italiane ‘SiViaggia’: Udhëtim në kryeqytetin modern shqiptar, Tiranë

Udhëtim në kryeqytetin shqiptar. Zbuloni se cilët janë muajt më të mirë për të vizituar Tiranën dhe për të shijuar qytetin plot me atraksione...

Shanset 50-50 për Itali-Shqipëri, modeli statistikor i parashikon 58%-42%

Nga Eduard Zaloshnja Nga një model simulacionesh statistikore që kam ndërtuar qysh në dhjetor për “Panorama Sport” (dhe që e kam përditësuar deri ditët e...

Dorëheqja e Ceno Klosit/ Elidjana Çela drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve përkohësisht

Elidjana Çelaj është emëruar përkohësisht drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve, pas lirimit nga detyra të ish-drejtorit të përgjithshëm Ceno Klosi. Në urdhrin e Ministrit të...

Grafite në muret e ambasadave hungareze e sllovake, mesazhe nga gjenocidi në Srebrenicë

Grafite me numrin 8.372 - që është numri zyrtar i viktimave të gjenocidit në Srebrenicë më 1995 - u vendosën  dje (14 qershor) në...

Lajme të tjera

Web TV