Merr fund dilema, Kombëtarja Shqiptare zgjedh trajnerin e ri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Stoli i Kombëtares Shqiptare është vakant që prej largimit të Edi Rejas. Federata Shqiptare e Futbollit prej muajsh po studion mundësitë për pasuesin e italianit dhe në listën e tryezës së presidentit Duka kanë qarkulluar disa emra.

Nga italianët “tradicional” si Cambiasso deri te shqiptarët Ilir Daja e besnik Hasi. Zërat kanë shkuar shumë larg, madje deri në Brazil ku Sylvinho, asistenti i Tites në Kombëtaren braziliane, u zbulua nga Duka në një emision në Shqipëri.

Tashmë çdo gjë ka marrë fund, FSHF ka zgjedhur strategun e ri dhe është pikërisht braziliani Sylvinho. Pas një dekade, Shqipëria nuk do të drejtohet më nga shkolla italiane por do të vijë një brazilian. Objektivi kryesor për Sylvinhon do të jetë kualifikimi në Euro2024 në Gjermani.

Të fundit

Inteligjenca artificiale që zbuloi një antibiotik të ri, në dy orë

Një AI i MIT gjeti mes 7000 ilaçeve të reja potenciale një antibiotik efektiv kundër Acinetobacter Baumannii, një superbakter...

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit që do të kenë kokë...

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u ka uruar 1 qershorin të gjithë fëmijëve. Teksa ka publikuar një video duke luajtur me të...

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të rënda ekzotike: elefantëve, dromedarëve dhe...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Lajme të tjera

Web TV