test

A do të shfuqizohet bordi i karburanteve?/ Flet ministrja e Financave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj ka deklaruar se shfuqizimi i bordeve të çmimeve është një proces që po diskutohet.

Në një intervsist, ajo është shprehur se nuk ka një datë fiske se kur do ta dalë ky vendim, por është në diskutimet kanë filluar.

Kemi diksutuar për shfuqizimin e bordit të karburantëve. Tashmë jemi në një situatë ku çmimet e karburantëve kanë krijuar një destabilitet dhe tashmë jemi në një proces të vendimarrjes për pezullimin e aktivitetit të bordëve. Arsyeja pse bordet u ngritën ishte vetëm një, të limitoheshin fitimet për një çmim sa më të ulët për konsumatorët. Ne tashmë do të vijojmë mbikqyrjen e këtyre çmimeve me qëllim eleminimin e spekulimeve që mund të bëhen me çmimet. Nuk kemi ende një datë, por kemi filluar diksutimet për shfuqizmin.”

Të fundit

Vera e nxehtë dhe temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi...

Do të jetë pjesë e një edicioni të ri? Ja çfarë zbulon Egla Ceno

Finalja e emisionit më të përfolur shqiptar momentalisht, “Big Brother VIP 3” dhe rrugëtimit të pesë finalistëve u mbajt me 25 Maj në Top...

Poeti Agim Doçi pëson hemoragji cerebraleWe

Kompozitori dhe tekstshkruesi, Agim Doci ka pësuar hemorragji cerebrale, ku për pasojë është shtruar në Shërbimin Neurovaskular. Doçi u referua në QSUT nga Spitali Bashkiak...

Dyshohet se ka pirë mbidozë ilaçesh, 2-vjeçari dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Një 2-vjeçar është dërguar në spitalin e Sarandës në gjendje të rëndë shëndetësore mesditën e kësaj të shtune. Sipas informacioneve fëmija dyshohet se ka pirë...

Burrat e zodiakut që nxjerrin në pah më të mirën e tyre kur bëhen baballarë

Virgjëresha-Kur mashkulli Virgjëreshë bëhet prind, ai ndryshon për mirë. Ai nxjerr në pah një personalitet që ju nuk e prisni. Ai kujdeset për fëmijën...

Lajme të tjera

Web TV