Calhanoglu vazhdon ngacmimet ndaj Milanit: “I fshimë në fushë, isha i etur për hakmarrje”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas ngacmimeve në fundin e sezonit të kaluar kur Milan fitoi titullin, më në fund, Hakan Calhagnolu gjeti momentin për t’i rikthyer reston kuqezinjve. Fantazisti mposhti ish-skuadrën e tij me fanellën e Interit në finalen e Superkupës së Italisë të luajtur në Arabinë Saudite.

Vetë lojtari turk e pranon se u ndje i bezdisur nga ngacmimet e tifozëve milanistë por edhe Ibrahimovic gjatë titullit që festoi Milani sezonin e kaluar ndërsa shtoi se dëshira për hakmarrje ishte e madhe.

“E pranoj që është një fitore shumë e rëndësishme, për mua edhe më shumë. Jam i lumtur dhe falenderoj shokët e tifozët që na ndoqën deri në Arabi.

Treguam në fushë se ishim një skuadër superiore, rezultati 3-0 e shpreh qartë këtë; tani të gjithë në shtëpi pasi nuk ka shumë për të thënë. Më kanë bezdisur shumë ngacmimet nga kampi i Milanit kur ata fituan titullin dhe kisha një dëshirë të madhe për hakmarrje.

Në ato ditë preferova të qëndroja i heshtur, ishte e rëndë për mua, por karma kthehet gjithnjë. Milani dukej i uritur por i dërguam shpejt në shtëpi, “i fshimë” në fushë dhe tani duhet të na respektojnë. Le të përqëndrohemi tashmë në kampionat dhe për titullin ne besojmë deri në fund”, u shpreh Calhanoglu.

Të fundit

“14 maji”/ Berisha: Sot mjerisht në monizëm, Alibashat nuk kanë merituar asnjë mbështetje

Sali Berisha tha është penduar për mbështetjen që i ka dhënë më parë Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibeajt duke...

Masakra e 2 Prillit/ Meta: Të vendosur për të mbrojtur amanetin e martirëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta iu është bashkuar reagimeve për demonstratën e 2 prillit të 1991 ku humbën jetën 4 qytetarë, martirë...

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë edhe një të papritur tjetër. Në...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

Lajme të tjera

Web TV