Mediat italiane sulmojnë ashpër Rafael Leaon pas humbjes ndaj Lazio: “Pa uri dhe pa forcë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Njeriu me më shumë pritshmëri mes lojtarëve të Milanit ka dështuar sërish, edhe në disfatën 4-0 ndaj Lazios, të martën në mbrëmje. Rafael Leao Meriton vlerësimin (notën) 4 për “Gazzetta dello Sport”:

“Më të fortët janë më fajtorët, nëse është kështu. Leao ndodhet në një moment të keq. Edhe gjuha e trupit të tij është e tmerrshme”.

E njëjta notë vlerësimi nga MilanNews për të: “I vendosur në krah, ai nuk bën asgjë si duhet në fazën sulmuese. Sa për aspektin mbrojtës, ai nuk e di se çfarë është. I likujduar totalisht nga Marusic. Nëse ai dëshiron të jetë një lojtar i mirë, nuk mund t’I ketë këto ndërprerje”.

“Corriere dello Sport” e vlerëson me 4.5, e konsideron një dështim të rëndë për kuqezinjtë: “Te Milani që nuk ekziston më, mbi të gjitha është Leao ai që nuk ekziston më. Pa uri, pa forcë për të kapur momentin. Bosh, u gjend përballë Marusic në versionin më të zbehtë të mundshëm.

Dy krosime pa kënaqësi dhe një gjuajtje e gjysmë në pjesën e dytë, kur tentoi të hidhte topin drejt portës laciale”. Nga ana tjetër, mendimi i “Tuttosport” ishte I ndryshëm, duke e vlerësuar me notën 5 në këtë mënyrë:

“Ndër më pak të këqijtë në pjesën e parë, të paktën na bën ta dëshirojmë. Ai pati mundësinë që ta rihapte ndeshjen me ftesë të De Ketelaere, por nuk ia doli”. E njëjta notë nga “Corriere della Sera”: “Përpiqet me pak zgjatime, por izolohet. Dhe në fund nuk mund të ngushëllohet”.

Vlerësim me notën 5 edhe nga TMW: “Lojtari më i rëndësishëm duhet të jape zgjidhje, por në vend të kësaj shpesh krijon probleme duke luajtur më shumë për veten sesa për ekipin”.

Të fundit

1 vit nga masakra e Buchas në Ukrainë, Xhaçka: Federata ruse të vihet para përgjegjësisë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në Samitin e Buchas, një vit pas ngjarjeve...

Aksident në Pogradec/ Përplasen 3 automjete, plagosen 6 persona, 2 prej tyre rëndë

Një aksident ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi të fshatit Hudënisht. Sipas informacioneve paraprake në aksident janë...

U nda sot nga jeta, intervista me “Zonjën e Tironës” 3 vite më parë, ja historia e saj

Është ndarë sot nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Fjala.al pati nderin të intervistonte tre vite...

E papritur nga produksioni/ Olta dëshiron të lërë shtëpinë e BBV, çfarë pritet të ndodhë

Banorët e Big Brother VIP pritet të japin sot vendimin përfundimtar për shtyrjen e spektaklit, ku do të konfirmojnë ose jo qëndrimin e tyre...

Manchester City “shkrin” Liverpoolin në Etihad dhe vijon ndjekjen ndaj Arsenalit

Manchester City përmbys dhe bën “poker” ndaj Liverpool, duke ndezur festën në “Etihad Stadium”. Ishte ekipi i Jurgen Klopp ai i cili gjeti rrugën drejt...

Lajme të tjera

Web TV