Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me emër e as foto, por vetëm me identikitin e dhënë nga dëshmitarët që e kanë parë të dilte nga banesat e viktimave të tij.

Sipas mediave të huaja, hetuesit akuzojnë një burrë për vrasjen e grave (77 dhe 89 vjeç) në banesat e tyre. Gjithashtu, po kontrollohet nëse burri është përgjegjës edhe për grabitjen dhe vrasjen e një gruaje (83 vjeç) rreth dy javë më parë. I dyshuari mbërriti në Gjermani në fillim të dhjetorit dhe hynte në banesat e viktimave të tij duke u qëlluar për vdekje. Prokuroria publike supozon se vrasjet kanë ndodhur gjatë grabitjeve, pasi nga banesa e një prej viktimave u vodh një shumë treshifrore parash, por deri më tani 31-vjeçari nuk ka dhënë ende asnjë të dhënë lidhur me akuzat.

Krimet

14 tetor 2020 Trashëgimtarja e fabrikës së birrës Elfrid Huhler u gjet e vdekur në banesën e saj. Ndërkohë, policia ishte në kërkim të një gruaje me “buzëkuq të kuq”, e cila mund të ishte e dyshuar. 

23 dhjetor 2022 Një grua 77-vjeçare është gjetur e pajetë në banesën e saj në një pallat. Ajo ishte viktimë e një vrasjeje. Sipas gazetës Bild, banesa e të ndjerit është “më pak se 200 metra” nga vendi i krimit më 14 tetor.

25 janar 2023 Në orët e para të mbrëmjes, një grua gjeti të vdekur fqinjin e saj 89-vjeçar në banesën e saj. Vendi i krimit është sërish vetëm rreth një kilometër larg shtëpive të viktimave të mëparshme.

Pensionistët u vranë të mërkurën

Hetuesit gjetën paralele në të tre rastet dhe u bënë të dyshimta sepse tre viktimat ishin gra të moshuara nga i njëjti rajon dhe të vrarë të mërkurën. Ndërsa dyshoheh se vrasësi spiunonte viktimat e tij me aftësi të kufizuara në supermarkete, për t’u kuptuar sa pasuri kishin.

Të fundit

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj, nëse hani 2 banane në ditë, për një muaj

Bananet konsiderohen si ushqim i plotë, i kompletuar, por shpesh i nënvlerësojmë ato. Megjithatë, ky fryt ekzotik ka potencialin të...

I dha fund lidhjes me Kristin në “BBV”/ Keisi zbulon arsyen: M’u errësuan sytë, më bëri…

Disa ditë më parë Keisi i habiti të gjithë banorët e “BBVIP” me vendimin e saj për t’u ndarë nga Kristi. Gjatë emisionit radiofonik që...

DASH publikon raportin për Shqipërinë/ Qeveria keqpërdori administratën

Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni i vazhdueshëm në qeverisje, në organet e zbatimit të ligjit...

VIDEO/ Monika Kryemadhi “e djeg” me të rinjtë e Partisë së Lirisë

Monika Kryemadhi ka marrë pjesë dje në një aktivitet me të rinjtë e Partisë së Lirisë. Ajo është mjaft popullore në rrjetet sociale dhe së...

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth shqetësimeve që ata kanë në...

Lajme të tjera

Web TV