Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan një goditje këndi në minutën e 34-t, që u shfrytëzua më së miri nga Lautaro Martinez, i cili iu shkëput mbulimit të mbrojtjes duke shënuar me kokë, 1-0.

Një pjesë e parë me probleme për kuqezinjtë, të cilit vinin në derbin e Madonninas pas tri humbjeve radhazi (njëra në finalen e Superkupës).

Asgjë nuk ndryshoi gjatë pjesë mbetur të lojës, edhe pse Interi dominoi dukë shënuar dy herë të tjera, por që u anuluan nga VAR-i.

Pak minuta në fushë për Kristjan Asllanin, që u aktivizua në minutën e 93-të në vend të Barellas.

Të fundit

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth...

Rama jep lajmin e mirë: Nga 20 Prilli pa viza drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Shumë shpejt shqiptarët do të kenë mundësinë të udhëtojnë pa viza në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ka qenë kryeministri Edi Rama ai që e ka...

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet në zyrat e reja të...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

Lajme të tjera

Web TV