Mirmëngjes nga mali i Krrabit në Pukë!/ Rama ndan VIDEON nga qyteza alpine

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Reshjet e dëborës në zonat malore të vendit kanë ftuar të pasionuarit pas turizmit malor të ngjiten në majat e larta. Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga ngjitja e një grupi alpinistësh në malin e Krrabit në Pukë.

Duke i cilësuar pamje mbresëlënëse, Rama shkruan se mali i Krrabit në Pukë është një destinacion i preferuar turistik i kësaj stine.

“Mirmëngjesi dhe me këto pamje mbresëlënëse nga mali i Krrabit në Pukë, një destinacion i preferuar turistik i kësaj stine, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Puka, në veri të Shqipërisë, 145 km nga Tirana, mbetet e preferuara e adhuruesve të malit, ajrit të pastër, qetësisë dhe frymëzimit nga natyra. Kjo qytezë alpine mbart në vete të gjitha opsionet turistike, për të mirëpritur pranë saj vizitorë vendas dhe të huaj.

Të fundit

Ja çfarë i ndodh trupit nëse vishni rroba të reja që nuk i keni larë më parë

Blerjet janë gjithmonë emocionuese! Një veshje e rastit që thjesht ju tërheq nga vitrina e butikut, një fustan i...

Dy tërmete të forta godasin Turqinë, frikë dhe panik te qytetarët

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave. Sizmologët në Turqi...

Shpërthen në flakë apartamenti në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë, zbardhen detajet e para

Një apartament në një pallat në zonën e Xhamllikut në Tiranë raportohet të jetë përfshirë nga flakët mbrëmjen e së hënës. Forcat zjarrfikëse dhe policia...

“Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike” Ngjela shpërthen ndaj ish-kryeministrit

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të hënë në një intervistë televizive  ka komentuar ndër të tjerat Kuvendin Kombëtar të “Rithemelimit”. Ai tha se fjalimi i...

Këto janë 3 metoda natyrale për zhdukjen e gurëve në veshka

Për të mbajtur veshkat tona të shëndetshme, është e rëndësishme që të hidratohemi në mënyrën e duhur, për të lehtësuar largimin e mbeturinave dhe...

Lajme të tjera

Web TV