U arrestua për pastrim parash, ish-zyrtarja Alda Klosi përfundon në spital

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-zyrtarja Alda Klosi është dërguar që prej ditës se djeshme në QSUT nën kujdesin e mjekëve dhe në ruajtje të policisë pasi ka shfaqur probleme kardiake.

Klosi pritet të dalë nesër para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë. Nuk dihet çfarë do të kërkojë prokuroria dhe nëse Klosi do të jetë apo jo e pranishme në seancë

Alda Klosi u arrestua 2 ditë më parë pas dëshmisë së dhënë nga pastruesja Rozeta Dobi, e cila vodhi një shumë të konsiderueshme parash prej mijëra eurosh në shtëpinë e saj.

41-vjeçarja akuzohet për tre vepra penale, “Refuzim për deklarim, mos deklarim, fshehjen ose deklarim i rremë i pasurive, interesave private të personave të zgjedhur e nëpunësve publik, ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose të veprimtarisë kriminale” dhe “Deklarata e rreme përpara oficerit të policisë gjyqësore”.

Të fundit

Sot 1 Prilli! Ironia e Bledi Manes: Gëzuar ditëlindjen Olta dhe Luiz…

Bled Mane sapo bëri atë që di të bëj më mirë, sërish. Gazetari ka bërë një postim në rrjetet...

I bëri publike sëmundjen/ Stresi zbulon si është raporti i tij me Keisin

I ftuar në “Ditë pas Dite” reperi Stresi, fitues i “Big Brother Vip Kosova” ka folur ndër të tjera për raportin që ka tani...

Veliaj nga Kavaja: Fyerje për demokratët që të votojnë listat e Ilir Metës!

Nga Kavaja, gjatë prezantimit të kandidatëve për Këshillin Bashkiak, drejtuesi politik i Qarkut të Tiranës, Erion Veliaj e quajti fyerje atë që po u...

Berisha: Më 14 maj janë zgjedhjet e jetës sonë! E kemi detyrim që të ndalim shpopullimin

Nga Dibra, kryetari demokrat, Sali Berisha, bëri një thirrje për të ndalur shpopullimin e vendit. “Ne mblidhemi sot për të paraqitur para jush kandidatin e...

Berisha nga Dibra: Kandidatët tanë nga Tropoja në Konispol janë të ‘lirisë’

Pas marrëveshjes Berisha-Meta, mbështetësit e Enkelejd Alibeajt kanë hedhur akuza se kandidatët e primareve po futen në garën e 14 majit me logon e...

Lajme të tjera

Web TV