Covid-19 i merr jetën një pacienti në vend/ MSH: 16 të infektuar në 24 orët e fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 80-vjeçar nga Tirana ka humbur jetën pas infektimit me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit, janë kryer 310 testime, ku 16 kanë rezultuar pozitivë.

12 raste pozitive kanë rezultuar në Tiranë, dhe nga 1 rast në Fier, Roskovec, Vlorë, Korçë.

Në të gjithë vendin janë 156 qytetarë aktiv me COVID-19. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 6 pacientë.

Janë shëruar 16 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,852 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 8 Mars 2023)

Raste të reja ditore               16

Të shëruar në 24 orë            16

Të shtruar në spitale             6

Humbje jete në 24 orë           1

Testime ditore                       310

Testime totale                   2,042,781

Raste pozitive                      333,608

Raste të shëruara                  329,852

Raste Aktive                             156

Humbje jete                              3,600

 Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                      140

Fier                           8

Vlorë                         6

Durrës.                      3

Shkodër.                    1

Elbasan.                     1

 

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV