Një kampion bote në “Old Trafford”, zbulojet dëshira e madhe e trajnerit Erik Ten Hag

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pasi shpenzoi më shumë se 200 milionë paund në verën që lamë pas, Manchester United do të ndërhyjë sërish fuqishëm në merkaton e verës. “Djajtë e Kuq” kanë identifikuar si lojtarin e duhur për t’u bërë pjesë e skuadrës mesfushorin e Brighton, Alexis Mac Allister.

Argjentinasi ka shkëlqyer me performancat e tij këtë sezon, me Brightonin që e sheh veten pranë zonës europiane në tabelën e renditjes. Pavarësisht se sapo ka firmosur një kontratë të re, 24-vjeçari ka shprehur dëshirën për t’u larguar në rast se vjen oferta e duhur.

Megjithate, Brighton nuk dëshiron ta largojë pa marrë 70 milionë paund në këmbim, siç raporton Telegraph. Deri më tani, Erik ten Hag ka afruar tre lojtarë ne mesfushë, si Casemiro, Christian Eriksen dhe Marcel Sabitzer.

Sidoqoftë tekniku holandez dëshiron të ketë një organikë të konsoliduar dhe që i bën ballë kompeticioneve të ndryshme gjatë sezonit. Trajneri holandez është një admirues i Mac Allister dhe dimensionit të ri të lojës që ai mund t’i sjellë United.

24-vjeçari ishte pjesë e rëndësishme e Argjentinës që ngriti lart trofeun e Kupës së Botës në Katar. Një impakt të ngjashëm ka pasur dhe te Brighton. Për shërbimet e Mac Allister janë të interesuar dhe Liverpool, Arsenal dhe Chelsea.

Të fundit

Humbi babain në moshën 15-vjeçare, gazetari kujton përjetimin e dhimbshëm

Ndikimi i një mësuesi nuk shtrihet vetëm përgjatë viteve të shkollës, por edhe përtej tyre. Gazetari Osman Stafa i...

Liverpool mposht Wolvesin në sfidën përmbyllëse të kampiontit, Klopp përcillet si hero

Jurgen Klopp mbylli eksperiencën e tij 8-vjeçare në krye të Liverpool-it këtë të dielë. Skuadra e trajnerit gjerman e mbylli sezonin e Premier League me...

Nga bashkëpunëtori i krimit te ëngjëlli mbrojtës

Nga Ilir Yzeiri Aksioni i fundit i SPAK-ut i realizuar nga Policia e Shtetit, forcat Renea dhe shërbime të tjera të specializuara që goditën disa...

“Game Over” për Arsenalin, “Topçinjtë” bëjnë detyrën ndaj Evertonit por nuk mjafton

Ndërsa Arsenal edhe këtë sezon i shkoi shumë pranë fitore së titullit, por nuk ia doli, kjo edhe për shkak të triumfit të City-t...

Manchester City mposht West Hamin dhe shpallet kampion për të 10-tën herë në histori

Manchester City fiton titullin e dhjetë kampion të Premier League si dhe të katërtin radhazi, duke shkruar historinë e elitës së futbollit anglez, pasi...

Lajme të tjera

Web TV