Sëmuret sërish rëndë Putin, mjekët në panik, presidenti rus po humbet shikimin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shëndeti i Vladimir Putinit është rikthyer edhe një herë në qendër të vëmendjes. Çështja rreth shëndetit mendor dhe fizik të udhëheqësit rus është bërë temë diskutimi që kur ai filloi agresionin në Ukrainë, shkurtin e vitit të kaluar.

Kësaj here, presidenti rus ka pësuar një sërë shqetësimesh serioze shëndetësore, që kanë shkaktuar“panik” tek mjekët e tij.

Sipas medias Telegram General SVR, presidenti rus është përballur me dhimbje të forta koke, shikim të paqartë dhe gjuhë të mpirë.

Ai gjithashtu thuhet se ka përjetuar një humbje të pjesshme të ndjeshmërisë në krahun dhe këmbën e djathtë. Mjekët i dhanë ndihmën e parë dhe urdhëruan Putin të merrte ilaçet dhe të pushonte për disa ditë. Por në vend që të ndiqte këtë këshillë, kryeministri rus refuzoi të pushonte.

Gjendja e tij u përmirësua dhe dhimbjet iu lehtësuan, pas ndërhyrjes së ekipit mjekësor, thuhet në deklaratën e kësaj mediaje. “Vdekja e papritur e Putinit do t’i vendosë të gjithë përpara të panjohurës, ose më saktë, në prag mbijetese”, shkruan General SVR.

Media e cila pretendon se ka burime të brendshme në Kremlin, ka thënë vazhdimisht se Putini mund të ketë kancer, ndërsa disa ekspertë pretendojnë se ai ka një sërë sëmundjesh.

Disa thonë se ai po vuan nga tiroidet ose nga stomaku, ndërsa të tjerë janë të bindur se presidenti rus ka sëmundjen e Parkinsonit në fazën e hershme. Shpesh, thashethemet në lidhje me shëndetin e Putinit, janë nxitur nga zakoni i tij për t’u kapur fort pas tavolinave dhe për të bërë lëvizje të çuditshme me këmbët.

Megjithatë, Kremlini dhe ministrat këmbëngulin se ai gëzon shëndet të përsosur, duke hedhur poshtë çdo spekulim se ai mund të lërë luftën përgjysmë apo të largohet nga posti.

Të fundit

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve,...

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Policia greke operacion në kufirin me Shqipërinë, arrestohen 18 emigrantë të paligjshëm

Autoritetet greke kanë ndërmarrë një operacion në kufirin greko-shqiptar. Operacioni po zhvillohet në Kostur dhe bëhet fjale për transport emigrantësh të paligjshëm. Kanë qenë autoritetet...

Altin Dumani nuk duket i frikësuar dhe ky është lajm i mirë

Nga Mero Baze Drejtuesi i SPAK Altin Dumani ka folur para një grupi gazetarësh, duke ju dhënë përgjigje gjtihë pyetjeve për çështjet që ka nën...

Lajme të tjera

Web TV