Skandal/ Rrihet brutalisht futbollisti, bëhet për spital pas komenteve në Facebook

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndeshja ndërmjet ONK Metkoviç dhe NK Konavljanin u shty për shkak të një skandali të turpshëm që tronditi gjithë Kroacinë, por edhe rajonin.

Përkatësisht, futbollisti Pero Opushi? është rrahur brutalisht, i cili për shkak të pasojave të rënda ka përfunduar në spital. Sipas klubit, ai është sulmuar nga dy futbollistë të HNK Slaven.

– Ndeshja e sotme me ONK Metkoviqin u shty për shkak të sulmit të dy lojtarëve të HNK Slaven Gruda dhe disa djemve të Grudës ndaj lojtarit tonë Pero Opushiç në Popovici. Pas marrjes së ndihmës mjekësore në Emergjencën e Dubrovnikut, Pero është liruar në shtëpi – ka shkruar klubi në Facebook.

NK Konavljanin pretendon se i gjithë sulmi ishte planifikuar paraprakisht.

– Jemi në shok sepse sulmi ishte planifikuar, (Pero kërkohej në disa lokacione në Çilipi dhe Popoviçi) për shkak të mendimeve të ndryshme për futbollin. Mendojmë se edhe Pero është sulmuar sepse është lojtar i klubit tonë. Ne dënojmë fuqishëm çdo formë dhune dhe shpresojmë që gjëra të tilla të mos ndodhin më. Ne ofrojmë mbështetje të plotë për Perunë tonë dhe familjen e tij – shtoi klubi në deklaratën e tij.

Në mediat kroate shkruajnë se futbollisti i përmendur është sulmuar për shkak të komenteve që ka lënë në faqen e Slaven Grudës. Me atë rast ai bëri disa kritika për gjykimin dhe ky koment filloi një debat të ashpër.

Tronditet Kroacia, futbollisti rrihet brutalisht, bëhet për spital pas

Të fundit

Presidenca e Këshillit të Sigurimit/ Rama: Moment krenarie për gjithë shqiptarët!

“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në një...

FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët e njerëzve, por edhe ato...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Lajme të tjera

Web TV