Rama takim me gratë: Mos votoni ata që nuk i do Amerika

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Votën për kandidatët e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Edi Rama i cilësoi si dalje kundër partneritetit me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gjatë një takimi me gratë socialiste në Elbasan, kryeministri kërkoi mbështetjen e kandidatit të PS-së. Pa kaluar katër ditë, Edi Rama trokiti sërish në Elbasan për të zhvilluar një tjetër takim elektoral. Këtë herë, ai mblodhi gratë socialiste ku u foli më shumë për Luçiano Boçin se sa për Gledian Llatjan dhe duke e lidhur votimin më 14 maj, si vendimtare në marrëdhëniet shqiptaro-amerikane.

“Shqipëria është e të gjithëve dhe të gjithë duhet ta mendojnë mirë se një votë që shkon në drejtim të non gratave është një votë që e dëmton Shqipërinë në sytë e atyre falë të cilëve ne kemi pasur mundësi të shkojmë përpara”, tha Rama.Karta ndërkombëtare mund të mos jetë ndikuese te mbështetësit e Sali Berishës, ndaj Edi Rama u kërkoi grave të Elbasanit të futen mik te bashkëshortët që janë me bindje opozitare.

“Po Luli është shumë më i vërtetë dhe shumë më serioz se sa Luluçi që keni ju këtu.

Foli burrit, t’i thërrasë mendjes dhe nëse është aq i djathtë sa nuk e zë gjumi, të flejë gjumë në datën 14, të mos turpërojë shtëpinë duke vendosur kryq te Like floriri”, u shpreh kryeministri. Ashtu si në qytetet e tjera, këtë fushatë përzgjedhjes vendore, Edi Rama e personalizoi si përballje ndërmjet tij dhe dyshes Berisha-Meta.

 

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV