Makina del nga rruga, shpëton për mrekulli polici në SHBA (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një oficer policie në një qytet të SHBA-së u shpëtua mrekullisht, pasi një makinë që drejtohej nga një adoleshent doli nga rruga dhe përfundoi jashtë rrugës.

Mediat e huaja shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në veri të Virxhinias. Departamenti i Sherifit të Qarkut Fairfax thotë se aksidenti ndodhi kur një oficer ndaloi shoferin e një BMW 750, në atë moment ka ardhur adoleshenti me një BMW M3 të zi që po udhëtonte drejt veriut në autostradë me shpejtësi të madhe kur humbi kontrollin.

“BMW-ja u rrotullua, kaloi mesoren dhe goditi automjetin e anëtarit të komunitetit dhe më pas automjetin e oficerit,” tha departamenti i policisë së qarkut.

Sipas policisë, drejtuesi i BMW Seria 750 është dërguar në spital me lëndime jashtë rrezikut për jetën dhe është liruar nga spitali. Ndërkaq, drejtuesi i mitur i BMW M3 dhe dy pasagjerët e këtij mjeti kanë pësuar lëndime të lehta.

Të fundit

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Zelensky viziton memorialin e 11 shtatorit të Pentagonit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është duke qëndruar në SHBA, ku do të takohet edhe me presidentin amerikan, Joe Biden, por pas senatit ai...

Tha “Bismilah” para se të hante copën e derrit, 2 vjet burg për yllin e Tik Tok-ut

Një grua në Indonezi është burgosur për dy vjet pasi tha një lutje islame para se të hante mish derri, moment që e publikoi...

Lajme të tjera

Web TV