Paraqitja e dobët ndaj West Ham, Manchester United kërkon t’i ulë pagën portierit De Gea

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Man. United pësoi humbjen e dytë radhazi në Premier Leauge. “Djajtë e kuq” u mundën në transfertë nga West Hami me rezultatin minimal 1-0. Benrahma ishte heroi për “çekanët”, teksa shënoi një gol me tepër fat, kjo edhe prej gafës së portierit De Gea.

Spanjolli, titullar i padiskutueshëm i Man. United. është në vitin e fundit të kontratës dhe, me sa duket, kjo ka ndikuar jo pak në performancën e tij.

Megjithatë, pavarësisht se gafat e portierit janë të përsëritura, trajneri Erik ten Hag beson te 32-vjeçari dhe pas ndeshjes dërgoi një sinjal për drejtuesit e klubit, për të gjetur gjuhën e përbashkët me De Gean.

“Ne duam që David de Gea të qëndrojë te Manchester United. Synimi kryesor është rinovimi i kontratës me të edhe për sezonin e ardhshëm. Ai është portieri që ka mbajtur portën e pa prekur më shumë në Premeir League. Ne nuk do të ishin në këtë pozicion në renditje pa ndihmën e tij”.

David de Gea është një prej lojtarve më të paguar në Premier League, pasi portieri merr 375 mijë stërlina në javë.

Bisedimet për rinovimin e kontratës kanë nisur prej kohësh, por gjuha e përbashkët nuk është gjetur ende për shkak se drejtuesit e Man. United kërkojnë t’i ulin pagën. Në rast të kundërt, portieri do të largohet me parametër zero nga “Old Trafford”.

Të fundit

Krim i rëndë në familje/ Bashkëshorti vret gruan në banesë, zbardhen detajet tronditëse

Një krim i rëndë ka ndodhur në Pejë, ku dyshohet se bashkëshorti ka vrarë gruan e tij në banesë. Ngjarja...

Hap i madh për Kosovën/ Votohet sot anëtarësimi në Këshillin e Evropës

Këtë të martë, në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, do të zhvillohet debat dhe më pas do të votohet për anëtarësimin e Kosovës...

Media spanjolle: Shqipëria, destinacioni autentik më i përballueshëm në Evropë

E konsideruar si Karaibet Evropiane, Shqipëria është një nga destinacionet më autentike dhe të përballueshme në Evropë, plot me pasuri natyrore dhe ndikime kulturore...

Hetimet e SPAK, Meta paralajmëron largimin e Monika Kryemadhit nga partia?

Në mënyrë të beftë Ilir Meta njoftoi nisjen e procedurave për të larguar Monika Kryemadhin nga strukturat drejtuese të Partisë së Lirisë. Nën moton kundër...

Ilnisa Agolli tregon se çfarë e bëri të bjerë në dashuri me Meriton Mjekiqin

E ftuar në emisionin “Big Brother Radio”, në TAR, ish-banorja e këtij edicioni Ilnisa Agolli, u shpreh në lidhje me eksperiencën e saj tre...

Lajme të tjera

Web TV