test

Gara për bashkinë më të madhe të vendit/ Veliaj i sigurt drejt fitores

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Erion Veliaj mbetet një politikan i pathyeshëm kur vjen puna për Bashkinë e Tiranës. Kandidati socialist, që synon të marrë mandatin e tretë, vazhdon të thellojë rezultatin përkundër rivalit kryesor Belind Këlliçi, kandidat nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

Sipas të dhënave të KQZ-së, deri në orën 05:44 minuta të mëngjesit të së hënës, Veliaj ka siguruar 33009 vota, kurse Këlliçi 21676. Diferenca mes tyre është 11 333 vota.

Surprizë e madhe duket të jetë kandidati i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori, i cili ka lënë pas Roland Bejkon e Partisë Demokratike

Të fundit

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

I ulur në tualet, politikani i bashkohet gabimisht takimit virtual

Një kryebashkiak i Rio de Janeiro të Brazilit u kap duke iu bashkuar një takimi në internet ndërsa ishte ulur në tualet. Sipas mediave të...

Lajme të tjera

Web TV