Sevilla mposht Romën me anë të 11-të metërshave dhe shpallet kampione e Europa League

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sevilla në qiellin e shtatë. Skuadra andaluziane triumfon në finalen e Europa League-s ndaj Romë në ruletën e penalltive, duke u konfirmuar eksperte e këtij kompeticione, pasi e fiton për herë të shtatë, në po aq finale sa ka luajtur.

Koha e rregullt dhe shtesa përfunduan 1-1, ndërsa në goditjet e penalltive, shënuantë gjithë lojtarët e Sevillas (nuk ishte e nevojshme të goditej seria e pestë), teksa tek Roma gabuan Mancini dhe Ibanez.

Keqardhje për Romën e Mourinhos, që i shkoi pranë suksesit, por që tregoi limitet e saj përballë një ekipi me shumë përvojë.
Nuk ishte e thenë që “Specia One” të festonte trofenë e dytë evropian me Romën.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV