Pyetja e gazetarit shqiptar shkakton të qeshura: “A keni shanse t’i shënoni Cityt?”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot është finalja e madhe e Uefa Champions League në Stamboll, Inter-Manchester City. Një ditë më parë përfaqësuesit e dy ekipeve dolën në konferencën e fundit për shtyp, ku për skuadrën italiane dolën trajneri Simone Inzaghi, mesfushori Hakan Cahlanoglu dhe mbrojtësi Darmian.

Mesfushori turk mori një pyetje interesante nga gazetari shqiptar nga Kosova, Arlind Sadiku që në fakt shkaktoi të qeshura të mëdha në konferencë.

“A prisni ndonjë shans për t’i shënuar gol Manchester Cityt, duke e parë se çfarë i bëri Real Madridi”, ishte pyetja e gazetarit shqiptar në drejtim të futbollistit turk.

Calhanoglu fillimisht nuk i mbante të qeshurat, pastaj u përgjigj: “Po, pse jo? Të shënon nuk është e rëndësishmja këtu. Më e rëndësishme është të fitosh ndeshjen”.

Të fundit

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Lajme të tjera

Web TV